Aktualności

 

 

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 73 artystów z jedenastu krajowych wyższych uczelni artystycznych. Spośród 171 nadesłanych prac do wystawy wybrano 94 obrazy 30 młodych malarzy. Oto nazwiska artystów zakwalifikowanych do wystawy:

Lena Achtelik, Yui Akiyama, Joanna Babula, Paweł Baśnik, Olga Dziubak, Mikołaj Garstecki, Paulina Giersz, Paulina Jackowska, Katarzyna Jaśnikowska, Karolina Kardas, Magdalena Kielak, Magdalena Klimkiewicz, Mikołaj Kowalski, Ewa Kozera, Radosław Kozłowski, Julia Ryszarda Królikowska, Dorota Kuźnik, Klaudia Lata, Patrycja Lisnikowska, Piotr Tadeusz Mosur, Monika Noga, Barbara Nycz, Małgorzata Pawlak, Dominika Pinczak, Katarzyna Piróg, Kinga Popiela, Wojciech Roskosz, Natalia Rybka, Urszula Maria Sakowska, Monika Trzupek.

 

Oczywiście artystom gratulujemy!

 

W dniu 3 listopada odbędzie się drugi etap posiedzenia jury, które zdecyduje o tym w czyje ręce trafią nagrody regulaminowe:

I. Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w postaci wystawy indywidualnej wraz z katalogiem w Galerii Sztuki w Legnicy w 2018 r.,

II. Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy,

III. Nagroda Galerii Sztuki – „Srebrna Ostroga” – nagroda specjalna organizatorów przyznawana za odwagę, bezkompromisowość, nowatorstwo bądź dowcip wypowiedzi twórczej.

IV. Wyróżnienie Honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy,

 

oraz nagrody specjalne przyznawane przez fundatorów:   

- Nagroda Miesięcznika Artystycznego „Format” w postaci publikacji poświęconej laureatowi,

 

Uroczyste ogłoszenie nazwisk laureatów nastąpi podczas wernisażu wystawy, 

17 listopada 2017 o godz. 18:00 w siedzibie Galerii Sztuki.

Zapraszamy!

 

Jury 27. OPMM PROMOCJE 2017:

Andrzej Saj – kurator wystaw, wykładowca. Założyciel i redaktor naczelny czasopisma artystycznego „Format”.

Janusz Jaroszewski – artysta, zajmuje się malarstwem, profesor Akademii Sztuki Pięknych we Wrocławiu.

Kamil Kuskowski - artysta malarz, Dziekan Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów w Akademii Sztuki w Szczecinie.

Zbigniew Kraska - dyrektor Galerii Sztuki w Legnicy

Posiedzenie komisji odbędzie się w obecności kuratora wystawy Dariusza Kawczyńskiego.

 

♦ ♦ ♦ 

 

Od dwudziestu siedmiu lat Galeria Sztuki w Legnicy organizuje PROMOCJE – wystawę i konkurs dla absolwentów krajowych wyższych uczelni plastycznych, którzy otrzymali dyplom w pracowni malarstwa. Do udziału w Przeglądzie zapraszamy tych, którzy dyplom ukończenia wyższej uczelni otrzymali w roku 2017 lub w 2016 r. jeśli dotychczas nie brali w nim udziału. Główną nagrodę stanowi wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem.
 
Ideą PROMOCJI jest prezentacja i dokumentacja poszukiwań twórczych najmłodszego pokolenia malarzy oraz ułatwienie młodym twórcom startu w dojrzałe życie artystyczne, czemu służyć ma prowadzona przez Galerię działalność wystawiennicza, edytorska i promocyjna. Organizatorzy mają nadzieję, że PROMOCJE pomogą uczestnikom zaistnieć na rynku sztuki, a przede wszystkim pozwolą na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w sztuce polskiej. 
 
Do pobrania:
 
>> Regulamin
 
>> Karta zgłoszeniowa
 
 
 
Komunikat dla przyszłych absolwentów z roku 2018
Ustawa o ochronie danych osobowych uniemożliwia niektórym dziekanatom udostępnianie organizatorowi Promocji danych osobowo-adresowych absolwentów uczelni. W związku z tym osoby wstępnie zainteresowane udziałem w konkursie w przyszłym roku (w następnej 28. edycji) prosimy o przesłanie swoich adresów pocztą zwykłą lub elektroniczną pod wskazany na wstępie adres Galerii Sztuki w Legnicy.
 
 
  
 
Patronat honorowy:
 
             
 
 
Partnerzy:    
  
 
         
 
 
 
 

 


 

 

 

  


 

 

Czesław Pietraszko

Sąsiedztwo w lustrze

 

Wystawa czynna od 8.09.2017 do 3.12.2017

  Wernisaż: 8.09.2017 r. – godz. 18.00

 

  Miejsce:

 Galeria Sztuki

pl. Katedralny 1

 

 

 

 

Wystawa legnickiego artysty fotografika. W swojej pracy artysta zajmuje się fotografią architektury, pejzażu, reportażem i portretem. Pietraszko prezentował swoje prace na wystawach regionalnych oraz towarzyszących festiwalowi Jazz Jamboree. Jest autorem wystaw indywidualnych: Stary cmentarz żydowski w Legnicy, 1998, Architektura w Legnicy w latach 1920 – 30, 2004; 7:11 do Wrocławia, 2006; Modernizm w Legnicy, 2007/2008; Dzikość uśpiona, 2009; Woda na wysokości, 2010; Wieża i okolice, 2012; Sans Souci, 2012; Lodownia, 2015. Uczestniczył w wystawach zbiorowych: FotoJazzFoto, 2005; XXVI Wystawa Plastyki Zagłębia Miedziowego, 2010; Biennale Fotografii Górskiej, 2016.

 

 

Foto relacja z wernisażu:

 

 

 

 

 

 

 

Wystawa Czesława Pietraszki jest drugą – po ekspozycji Moje miasto Konrada Banaszkiewicza w marcu tego roku – wystawą fotografii prezentowaną w nowej przestrzeni Galerii Sztuki, gdzie po remoncie na miejscu dawnego Pacykarza powstała nowa recepcja, kącik kawowy oraz punkt sprzedaży katalogów i galeryjnych gadżetów.

 

 

 

 

 


 

 OGŁOSZENIE

 

Prezydent Miasta Legnicy ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora instytucji kultury:
Galerii Sztuki w Legnicy z siedzibą przy Pl. Katedralnym 1, 59-220 Legnica

Więcej informacji tutaj.

 


 

Pod menu


Aktualności

 

OFICJALNA STRONA LFS

 

KOLEKCJA

 

  

 


 

Aktualności