Aktualności

 


 

Od dwudziestu sześciu lat Galeria Sztuki w Legnicy organizuje PROMOCJE – wystawę i konkurs dla absolwentów krajowych wyższych uczelni plastycznych, którzy otrzymali dyplom w pracowni malarstwa. Do udziału w Przeglądzie zapraszamy tych, którzy dyplom ukończenia wyższej uczelni otrzymali w roku 2016 lub w 2015 r. jeśli dotychczas nie brali w nim udziału. Główną nagrodę stanowi wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem.
 
Ideą PROMOCJI jest prezentacja i dokumentacja poszukiwań twórczych najmłodszego pokolenia malarzy oraz ułatwienie młodym twórcom startu w dojrzałe życie artystyczne, czemu służyć ma prowadzona przez Galerię działalność wystawiennicza, edytorska i promocyjna. Organizatorzy mają nadzieję, że PROMOCJE pomogą uczestnikom zaistnieć na rynku sztuki, a przede wszystkim pozwolą na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w sztuce polskiej. PROMOCJOM 2016 towarzyszyć będzie katalog.
 
Do pobrania:
 
>> Regulamin
 
>> Karta zgłoszeniowa
 
 
 
Komunikat dla przyszłych absolwentów z roku 2017
Ustawa o ochronie danych osobowych uniemożliwia niektórym dziekanatom udostępnianie organizatorowi Promocji danych osobowo-adresowych absolwentów uczelni. W związku z tym osoby wstępnie zainteresowane udziałem w konkursie w przyszłym roku (w następnej 27. edycji) prosimy o przesłanie swoich adresów pocztą zwykłą lub elektroniczną pod wskazany na wstępie adres Galerii Sztuki w Legnicy.
 
 
Oprócz nagród finansowych przewidziana jest nagroda rzeczowa w postaci wystawy indywidualnej  w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 
 
 
 
 
  
 
Patronat honorowy:
 
             
 
 
Partnerzy:    
 
 
Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu  
 
         

 


 

Grzegorz Niemyjski

Lamentacje

 

22 września 2016 r., w różnych punktach Legnicy stanęły tajemnicze styropianowe postacie. Snieżnobiałe, nieco nadnaturalnych rozmiarów, bezrękie postacie z pochylonymi głowami należą do projektu Grzegorza Niemyjskiego pt.: „Lamentacje”.  Tytuł jest zamierzonym nawiązaniem do biblijnej księgi o tym samym tytule, w której prorok Jeremiasz lamentuje nad kondycją duchową Jerozolimy. Sama postawa 8 styropianowych postaci odzwierciedla mieszkańców tego starożytnego miasta stojących pod Ścianą Płaczu. W swoim projekcie Niemyjski przenosi ów biblijny lament w różne społeczne konteksty współczesnego miasta. Autor obserwował i rejestrował rozmaite reakcje przechodniów na postacie lamentujące w różnych punktach Legnicy: pod katedrą, przed Pomnikiem Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, przy witrynach sklepowych…

 

 

 


 

 

Seweryn Jański

splot

 

Wystawa czynna od 12.09 do 2.10.2016 r.

Wernisaż: 16.09.2016 r. – godz. 18.00

Miejsce: Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1

Wstęp wolny

 

 

  


 

Paweł Wyborski

  Ikonopejzaże

  

Wystawa czynna od 7.09 do 2.10.2016 r.

 Wernisaż: 16.09.2016 r. – godz. 17.15

 Miejsce: Galeria Ring, Rynek 12

 Wstęp wolny

 

 


 

Dizajn od podszewki

Zapraszamy na warsztaty z artystami Agnieszką i Grzegorzem Matwiejszyn, którzy pokażą Wam jak wykonać niepowtarzalny kubek i oryginalnie ozdobić talerz.:))))

 

 


  

 

 

Zapraszamy wszystkich bez wyjątku!

Na wszystkie wydarzenia

Wstęp wolny!

Po szczegółowe informację zapraszamy na naszą stronę internetową oraz profil na facebooku:

www.galeria.legnica.pl

https://www.facebook.com/galeria.sztukiwlegnicy/

https://twitter.com/GaleriaLegnica

 

____________________________________________________________________________________________

 

Miło nam zakomunikować, że nasze pracownice - Renata Gargaś i Monika Szpatowicz otrzymały w dniu 21 czerwca z rąk przewodniczącego Rady Miejskiej i Prezydenta Miasta Legnicy odznaki "Zasłużony dla Legnicy". Serdecznie Gratulujemy!:) 

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją z uroczystości wręczenia odznak:

- portal.legnica.eu (link)

- portal lca.pl (link)

 

 

 

_____________________________________________________________________________________________

 

Zapraszamy do udziału w projekcie o mieście! 

Więcej informacji w linku (klik)

 

 

 

 

Pod menu


Aktualności

 

OFICJALNA STRONA LFS

 

KOLEKCJA

 

    

 


 

Aktualności