Aktualności

 

  Legnicki Festiwal SREBRO 2017

 

Kulminacja 38. edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO już za nami. 19 i 20 maja odbyły się wernisaże wszystkich 26 wystaw zorganizowanych w ramach tegorocznego Festiwalu oraz rozmaite wydarzenia towarzyszące jak intronizacja Złotego Palucha – patrona Festiwalu, koncert czy seminarium popularno-naukowe. Kolejny raz Legnica przez dwa dni była prawdziwą mekką artystów-złotników oraz znawców i miłośników biżuterii z całego kraju i wielu zakątków świata. Pogoda oraz twórcy i fani biżuterii i samego Festiwalu nie zawiedli i śmiało można powiedzieć, iż od Dworca Kolejowego po Akademię Rycerską Legnica faktycznie oddychała SREBREM.

Ogłoszenie zwycięzców oraz rozdanie nagród w 26. MKSZ Tożsamość i towarzyszącym mu konkursie fotograficznym pod tym samym hasłem tradycyjnie miało miejsce w Holu Starego Ratusza. Rezultaty Konkursu na plakat były znane już wcześniej, jako że zwycięski plakat tradycyjnie promuje Konkurs Sztuki Złotniczej. W tym roku autorami zwycięskiego plakatu są Michał Fatyga i Emilia Szulewa. W konkursie fotograficznym I Nagrodę zdobyła Małgorzata Gwiazdonik, II – Małgorzata Wolak, III – Arkadiusz Pisarek. Wyróżnienia otrzymali Franciszek Kluczyński i Rafał Donica.

 

Międzynarodowe jury 26. Konkursu Sztuki Złotniczej przyznało zaś następujące nagrody:

 

 

I Nagroda (Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego)

Susanne Matsche (Niemcy)

 

 

 II Nagroda (Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego)

Elena Gorbunowa (Rosja)

 

 

 III Nagroda (Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy)

Herman Hermsen (Holandia)

 

 

 IV Nagroda (Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy)

Tom Stöckl (Niemcy)

 

 

 Nagroda Specjalna (Srebrna ostroga)

Miriam Arentż (Niemcy)

 

  

Oprócz powyższych nagród pozostających w kompetencji jury, następujący artyści zostali laureatami nagród i wyróżnień przyznawanych przez instytucje i organizacje kultury i sztuki:

Lucie Houdkova (Czechy) – Nagroda Targów Inhorgenta Munich;

Andrzej Pacak (Polska / Wielka Brytania) – Nagroda firmy Polska Biżuteria;

Ana Carolina Escobar (Kolumbia / Francja) i Kim Ji Young (Korea Południowa)– Wyróżnienia Honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy;

Herman Hermsen (Holandia) – Wyróżnienie Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych;

Daniel Michel (Niemcy) – Wyróżnienie blogu Pica Pica;

Michalina Owczarek (Polska) – Wyróżnienie Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników.

 

 

 

   

 

 


 

 

PROGRAM LEGNICKIEGO FESTIWALU SREBRO 2017

 

Czas trwania wystaw: 27 kwietnia – 11 czerwca 2017

Dyrektor Galerii Sztuki w Legnicy ma zaszczyt zaprosić na wszystkie imprezy Legnickiego Festiwalu SREBRO oraz jego oficjalną kulminację połączoną z ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród 26. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej TOŻSAMOŚĆ.

 

19 maja (piątek) 2017

 

16:00   Art Station, Dworzec Kolejowy, ul. Kolejowa 2-4

TOŻSAMOŚĆ - ogólnopolska, pokonkursowa wystawa fotograficzna

TOŻSAMOŚĆ - ogólnopolska wystawa plakatów

RELATOS HABITUALES / ZWYKŁE OPOWIEŚCI - wystawa grupowa 20 chilijskich artystów

 

16:45   Rynek miejski

Plenerowa inauguracja Festiwalu, intronizacja Złotego Palucha, brukowanie srebrem

 

 17:00   Hol Starego Ratusza/Teatr Modrzejewskiej, Rynek 39

 Holownia - pokaz prac niezakwalifikowanych do 26. MKSZ Tożsamość

 

17:30   Galeria Srebra Pod Przepiórczym Koszem, Rynek 38

Debiuty:

Adam Kaczmarek Kierunek

 

18:00   Muzeum Miedzi, ul. św. Jana 1

Sylwetki Twórców:

Harold O`Connor Wędrówki - nie wszyscy błądzący są zgubieni

NATURE MORTE. Biżuteria - międzynarodowa wystawa kilkudziesięciu

artystów ze świata

NATURE MORTE - pokonkursowa wystawa organizowana przez Amber

Trip, Wilno

 

19:00   Galeria Satyrykon, Rynek 36

Sylwetki Twórców:

Michalina Owczarek Skorupa

Gdańsk Baltic Amber Biennale - wystawa prac z bursztynem 29

wybitnych światowych artystów

Amberif Design Award Peryferia - wystawa pokonkursowa

organizowana przez Międzynarodowe Targi Gdańskie

 

20:00   Cafe Modjeska, Rynek 39

Silver Screen: Tożsamość - impresja filmowa

Silver Concert: Agnieszka Rycombel Quartet

Silver Meeting - otwarte spotkanie uczestników, miłośników biżuterii i

gości LFS.

 

 

20 maja (sobota) 2017

 

11.00-14.00 Hotel Qubus, ul. Skarbowa 2

GRANICE SZTUKI GLOBALNEJ: TOŻSAMOŚĆ BIŻUTERII - panel dyskusyjny

 

17:00   LCK Akademia Rycerska, ul. Chojnowska 2

Sylwetki Twórców:

Patrícia Domingues Rekonstrukcje

Akiko Kurihara Nie wszystko srebro, co się świeci

Sława Tchórzewska Kolor przestrzeni Dot Look what i did

Sara Gackowska i Federica Sala Przenikanie

 

j-Lab: LIGHT MATTERS (D. Borovkova, V. Caprini, L. Grabher, D. Olejniczak, L. Rossetti, M.I. Walker)

Au+ PARADYGMAT PRZESTRZENI (M. Bogusław, B. M. Chmielewski, F. Jackowski, M. Wysocki)

 

Srebrne Szkoły: prezentacje profesorów, absolwentów i studentów europejskich szkół złotniczych:

Institut Jeanne Toussaint - Parure & Bijouterie z Brukseli (Belgia)

Pracownia Biżuterii na Wydziale Metalu Narodowej Akademii Sztuki w Sofii (Bułgaria)

Wydział Projektowania Biżuterii i Ubioru Akademii Sztuk i Projektowania Bezalel, Jerozolima (Izrael)

 

18:00   Galeria RING, Rynek 12-14

Sylwetki Twórców:

Marcin Tymiński For sale

Bench 886 Kraina baniek - wystawa grupowa 9 tajwańskich artystów (Yung-Huei Chao, Ying-Hsui Chen, Mei-Fang Chiang, Ying-Hsun (Zita) Hsu, Yu-Ping Lin, Heng Lee, Shih-Dea (Deborah) Tseng, Cai-Xuan (Molly) Wu, Wen-Miao Yeh)

 

18:45   Galeria Pacykarz, Pl. Katedralny 1/1

Sylwetki Twórców:

Małgorzata Kalińska Plama, kreska, czerń

 

19:00   Galeria Sztuki, Pl. Katedralny 1/1

Sylwetki Twórców:

Arek Wolski Pozostanie wam tylko to, co wcześniej wyparliście

 

19:30   Hol Starego Ratusza/Teatr Modrzejewskiej, Rynek 39

26. Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej TOŻSAMOŚĆ

ceremonia wręczenia nagród

 

20:30   Cafe Modjeska, Rynek

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

Lista uczestników zakwalifikowanych

w 26. Miedzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej

TOŻSAMOŚĆ

 

 

Sabrina Ackermann – Niemcy / Germany

Violeta Adomaitytė  – Litwa / Lithuania

Sharareh Aghaei – Iran / Iran

Jordi Aparicio – Hiszpania / Spain

Miriam Arentz – Niemcy / Germany

Isabelle Azaïs – Francja / France

Burcu Büyükünal – Turcja / Turkey

Carla Castiajo – Portugalia / Portugal

Eunmi Chun – Korea Południowa / South Korea

Trinidad Contreras – Hiszpania / Spain

Ana Carolina Escobar – Kolumbia/Francja / Colombia/France

Elena Gorbunova – Rosja / Russia

Martin Grosman – Czechy / Czech Republic

Mieczysław Gryza – Polska / Poland

Sang Deok Han – Korea Południowa / South Korea

Fernando Haro – Hiszpania / Spain

Herman Hermsen – Holandia / The Netherlands

Lucie Houdková – Czechy / Czech Republic

Romualdas Inčirauskas – Litwa / Lithuania

Barbora Jamrichová – Słowacja / Slovakia

Ji Young Kim – Korea Południowa / South Korea

Kyung Jin Kim – Korea Południowa / South Korea

Weng Ian Lai – Chiny / China

Ria Lins – Belgia / Belgium

Peter Machata – Słowacja / Slovakia

Lieta Marziali – Włochy/Wielka Brytania / Italy/United Kingdom

Magdalena Maślerz – Polska / Poland

Susanne Matsché – Austria / Austria

Christine Matthias – Niemcy / Germany

Jasmin Matzakow – Niemcy / Germany

Dot Melanin – Izrael / Israel

Daniel Michel – Niemcy / Germany

Carla Movia – Włochy / Italy

Michalina Owczarek – Polska / Poland

Andrzej Pacak – Polska / Poland

Ruudt Peters – Holandia / The Netherlands

Kirsten Plank – Niemcy / Germany

Louisa Maria Ponseele – Belgia / Belgium

Katarzyna Puchała – Polska / Poland

Mette Saabye – Dania / Denmark 

Isabell Schaupp – Niemcy / Germany

Tom Stöckl – Niemcy / Germany

Ulrike Strempel – Niemcy / Germany

Takayoshi Terajima – Japonia / Japan

Silke Trekel – Niemcy / Germany

Sandra Vollbrecht – Niemcy / Germany

Heike Walk – Niemcy / Germany

 

 


 

6. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny TOŻSAMOŚĆ

 

Uprzejmie informujemy, że w dniach: 24-26.04.2017 r. odbyły  się obrady jury 6. Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego TOŻSAMOŚĆ zorganizowanego w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO 2017.

Jury w składzie: Waldemar Zieliński (członek ZPAF), Krzysztof Saj (członek ZPAF), Dariusz Kawczyński (kurator wystaw Galerii Sztuki w Legnicy)  oceniło 425 prac nadesłane przez 115 osób i zakwalifikowało do wystawy 25 osób oraz przyznało nagrodę i wyróżnienia. Zwycięzców Konkursu poznamy podczas wernisażu w dniu 19 maja br. w ArtStation, PKP, ul. Kolejowa 2-4, Legnica (godzinę wernisażu podamy w późniejszym terminie).

 

Lista osób zakwalifikowanych do wystawy fotograficznej TOŻSAMOŚĆ

Zuzanna Bodzoń, Zbigniew Brzozowski, Bartłomiej Busz,  Andrzej Błoński, Adrian Czechowski, Wojciech Domagała, Rafał Donica, Krzysztof Golke, Rafał Gołuszka, Małgorzata Gwiazdonik, Hanna Harkawik, Franciszek Kluczyński, Alicja Kołodziejczyk, Tadeusz Koniarz, Rafał Korban, Anna Kowalczyk, Radosław Kubala, Michał Medyński, Andrzej Mikulski, Magdalena Niemyjska, Tomasz  Okoniewski, Natalia Peryga, Arkadiusz Pisarek, Sebastian Szulc, Anna Trojanowska, Małgorzata Wolak.

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Już teraz zapraszamy na kolejną, przyszłoroczną edycję konkursu!

 

Już teraz zapraszamy na kolejną, przyszłoroczną edycję konkursu!

 

 


 

Wyniki konkursu na plakat

26. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej TOŻSAMOŚĆ

 Rozstrzygnięto konkurs na plakat 26. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej „TOŻSAMOŚĆ”.

 Jury oceniło 103 prace przysłane na konkurs przez 49 autorów z całej Polski.

  

Zwycięzcami konkursu zostali:  

 

Michał Fatyga i Emilia Szulewa

 

 Jury postanowiło wyróżnić dodatkowo projekty: 

 

Dawida Celeka,

 Piotra Depta-Kleśta, 

 Anny Jaszczuk,

 Pauliny Teterycz,

 Aleksandra Walijewskiego. 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

 Już teraz zapraszamy na kolejną, przyszłoroczną edycję konkursu!

  

Nagrodzona praca

 

Michał Fatyga i Emilia Szulewa

 

Michał Fatyga i Emilia Szulewa

 

 

 

Jury postanowiło wyróżnić dodatkowo projekty: 

 

Dawid Celek

Dawid Celek

 

Piotr Depta-Klesta

Piotr Depta-Klesta

 

Anna Jaszczuk

Anna Jaszczuk

 

Paulina Teterycz

Paulina Teterycz

Aleksander Walijewski

Aleksander Walijewski

 

 


 

 

 

Serdecznie zapraszamy do udziału

w 26. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej

 TOŻSAMOŚĆ

 

w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO

pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Termin nadsyłania prac: 5 kwietnia 2017 !!!

 

więcej informacji tutaj ....

 

 

 

 We invite you to take part

in the 26th Legnica International Jewellery Competition

 IDENTITY


within the framework ofLegnica Jewellery Festival SILVER 2017
Under the patronage of the Minister of Culture and National Heritage

 

Deadline for sending pieces: 5th of April 2017 !!!

 

more information here ... 

 

LFS

 

 

|

 

 

Pod menu


Aktualności

 

OFICJALNA STRONA LFS

 

KOLEKCJA

 

  

 


 

Aktualności