Konkurs Fotograficzny MIASTO

 

W dniu 17 kwietnia 2016 r. o północy zakończył się etap przesyłania zdjęć na konkurs fotograficzny. Obecnie zdjęcia zostały przekazane jurorom do oceny, kwalifikacji na wystawę oraz wybranie laureatów. W przyszłym tygodniu około 27 kwietnia zostanie opublikowana lista zakwalifikowanych do wystawy.

 

Już teraz zapraszam na wernisaż wystawy fotograficznej MIASTO organizowanej w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO 2016 w dniu 21 maja br.

 

Zapraszam do śledzenia naszej strony, na której w najbliższym czasie podamy godzinę wernisażu.

 

 

----------------------------------------------------------------

  

Miasto to jedno z największych, najstarszych i najtrwalszych osiągnięć cywilizacyjnych człowieka. Czy ostatnie? Jaką siłą przyciągania milionów dysponują miasta, skoro według socjologiczno-demograficznych prognoz wkrótce żyć w nich będzie ponad 80% ludzkości? Czymże dziś są te cywilizacyjne (po)twory? Na czym polega ich fenomen?
Miasto to autoteliczna struktura terytorialno-urbanistyczna i społeczna, to koncept intelektualny żyjący własnym życiem, a zarazem twór konkretny, praktyczny i samowystarczalny jak naturalny ekosystem. Według wielu miasto definiują zamieszkujący je ludzie, więc skupia ono wszelkie zalety i wady człowieka. Jest więc emanacją sprzeczności i ambiwalencji: dobra i zła, wolności i opresyjności, porządku i chaosu, wyrachowania i namiętności, potęgi i słabości, piękna i brzydoty, racjonalizmu i spontaniczności, wspólnoty i egoizmu, bezpieczeństwa i inwigilacji, bogactwa i nędzy, kreatywności i konsumpcji, miłości i nienawiści, wygody i uciążliwości, indywidualności i tłumu, etc.
Miasto to żywioł o kontrowersyjnej urodzie i narkotycznych skutkach działania. Przeciwieństwo gnuśnego spokoju i zabójczej nudy. Synonim pośpiechu i powierzchowności, niezliczonych wrażeń i iluzji na lepsze życie. Suma indywidualnych myśli, pragnień i namiętności jego mieszkańców, zamknięta w puszce Pandory wielokrotnego użytku. Miasto -  Mekka, Eldorado i Mordor w jednym. Niebo i Piekło człowieka.

 

 

prace fotograficzne przesyłamy w postaci plików cyfrowych do dnia 17 kwietnia 2016 r.

Zapraszmy do udziału

 

Tutaj można pobrać regulamin w pdf.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności

 

OFICJALNA STRONA LFS

 

KOLEKCJA

 

    

 


 

Aktualności