Promocje 2014


 

Znamy już Laureatów tegorocznego 24. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2014

[LINK]

 

 

 


 

PRACE LAUREATÓW [LINK]

 


W piątek w Galerii Sztuki odbyła się ceremonia wręczenia nagród 24. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2014, gdzie w obecności młodych artystów oraz przedstawicieli władz miejskich, fundatorów nagród oraz szerokiej publiczności, poznaliśmy nazwiska tegorocznych zwycięzców PROMOCJI 2014.

Oto one:

Grand Prix o wartości 10.000 zł w postaci wystawy indywidualnej  i katalogu:

Daniel Cybulski (ASP Gdańsk)

 

II Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego:

Karolina Balcer (ASP Wrocław)

 

III Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy:

Kamil Kukla (ASP Kraków)

 

IV Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy – „Srebrna Ostroga”

(nagroda specjalna za odwagę, bezkompromisowość, nowatorstwo bądź dowcip wypowiedzi twórczej):

Aga Piotrowska (ASP Katowice)

 

Wyróżnienie Honorowe Dyrektora Galerii Sztuki:

Justyna Jędrzejowska (ASP Katowice)

 

Nagrody pozaregulaminowe:

Nagroda BWA w Zielonej Górze w postaci wystawy indywidualnej:

Katarzyna Feiglewicz (ASP Kraków)

 

Nagroda Kwartalnika Artystycznego EXIT:

Anita Mikas (UA Poznań)

 

Nagroda Pisma Artystycznego FORMAT:

Karolina Balcer (ASP Wrocław)

 

Wyróżnienie Firmy JPJ:

Cyryl Polaczek (ASP Kraków)

 


 

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem umieszczonym na portalu O.PL:

Znamy laureatów 24. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2014

[LINK]

oraz do obejrzenia fotorelacji z piątkowego wernisażu

 

WERNISAŻ PROMOCJE 2014 [LINK]

 


Zapraszamy na uroczysty wernisaż z udziałem artystów, podczas którego ogłosimy nazwiska laureatów

24. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2014

i wręczymy nagrody. Wernisaż odbędzie się 21 listopada (piątek) o godz. 19.00

w Galerii Sztuki (pl. Katedralny 1).

Zapraszamy!!!

 

 


Już niedługo poznamy laureatów 24. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2014.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 76 artystów z czternastu krajowych wyższych uczelni artystycznych. Spośród 228 nadesłanych prac do wystawy wybrano 74 obrazy 25 młodych malarzy. Oto nazwiska artystów zakwalifikowanych do wystawy:

 

Karolina Balcer, Kazimierz Borkowski, Karolina Bracławiec, Krzysztof Bryła, Agata Ciesielska, Daniel Cybulski, Katarzyna Feiglewicz, Łukasz Gierlak, Justyna Jędrzejowska, Marcin Kozłowski, Kamil Kukla, Małgorzata Kuźnik, Magda Magdziarz, Anita Mikas, Anita Osuch, Adam Pawłowski, Martyna Piasta, Aga Piotrowska, Cyryl Polaczek, Hanna Sitarz-Pietrzak, Remigiusz Suda, Maria Szachnowska, Wojciech Szybist, Magdalena Włuczkowska 

 

Młodym artystom gratulujemy!

 

W dniu 7 listopada odbędzie się drugi etap posiedzenia jury, które zdecyduje o tym w czyje ręce trafią następujące nagrody regulaminowe:

 

I. Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w postaci wystawy indywidualnej wraz z katalogiem w Galerii Sztuki w Legnicy,

II. Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego,

III. Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy,

IV. Nagroda Galerii Sztuki – „Srebrna Ostroga” – nagroda specjalna organizatorów przyznawana za odwagę, bezkompromisowość, nowatorstwo bądź dowcip wypowiedzi twórczej.

V. Wyróżnienie Honorowe Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy,

oraz nagrody specjalne przyznawane przez fundatorów:   

- Nagroda BWA w Bydgoszczy w postaci wystawy indywidualnej wraz z katalogiem,

- Nagroda BWA w Zielonej Górze w postaci wystawy indywidualnej wraz z katalogiem,

- Nagroda Miesięcznika Artystycznego „Format” w postaci publikacji poświęconej laureatowi,

- Nagroda Kwartalnika Artystycznego „Exit” w postaci publikacji poświęconej laureatowi.

 

Uroczyste ogłoszenie nazwisk laureatów nastąpi podczas wernisażu wystawy, 21 listopada 2014 o godz. 19:00 w siedzibie Galerii Sztuki.

Zapraszamy!

 

Jury 24. OPMM PROMOCJE 2014:

Łukasz Gorczyca – historyk sztuki, współtwórca magazynu artystycznego i galerii „Raster”.

Anna Kania-Saj – historyczka i krytyczka sztuki, autorka tekstów i publikacji poświęconych sztuce, redaktor prowadząca internetowe wydanie Magazynu o Sztuce „Format”, adiunkt i kurator w Muzeum Miejskim Wrocławia.

Kamil Kuskowski – prof. dr hab., artysta, zajmuje się malarstwem, instalacją, sztuką wideo, profesor Akademii Sztuki w Szczecinie, dziekan Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów, kierownik Pracowni Działań Audiowizualnych i Animacji. Uczestnik ponad stu pięćdziesięciu wystaw, autor licznych nagród, kurator, organizator sesji naukowych, komisarz oraz członek jury konkursów plastycznych.   

Paweł Lewandowski-Palle – prof., artysta, wykładowca, uczestnik kilkuset wystaw w kraju i za granicą, laureat szeregu nagród i wyróżnień, wieloletni pedagog Akademii  Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie prowadzi Pracownie: Technologii Malarstwa i Rysunku oraz Technik Malarskich. 

Ryszard Woźniak – dr hab., malarz, performer, autor instalacji, teoretyk sztuki, pedagog; profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie prowadzi Pracownię Malarstwa w Katedrze Sztuki i Kultury Plastycznej, w przeszłości związany z warszawską Gruppą.

Z ramienia organizatora Przeglądu w obradach jury uczestniczyć będzie Monika Szpatowicz – kulturoznawczyni, wieloletnia kuratorka w legnickiej Galerii Sztuki.

Posiedzenie komisji odbędzie się w obecności kuratora wystawy Dariusza Kawczyńskiego.

 

Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE organizowany od przeszło 20 latTo jeden z najstarszych tego typu konkursów w Polsce, skierowany do świeżo upieczonych absolwentów pracowni malarstwa krajowych uczelni artystycznych.

PROMOCJE stanowią panoramę najświeższych i najnowszych trendów we współczesnym malarstwie, dają przekrojowy obraz poszukiwań twórczych najmłodszego pokolenia malarzy. Ich siłą jest geograficzne położenie legnickiej Galerii poza wielkimi ośrodkami akademickimi kształcącymi artystów, dzięki czemu miejsce to stało się neutralną areną konfrontacji młodych absolwentów wyższych uczelni artystycznych z różnych stron Polski.

 

Termin wystawy: 31 października 2014 – 3 stycznia 2015

Wernisaż z wręczeniem nagród: 21 listopada 2014, g. 19:00, Galeria Sztuki (Pl. Katedralny 1)

Miejsce prezentacji: Galeria Sztuki w Legnicy (Pl. Katedralny 1), Galeria RING (Rynek 12)

 
 

 
 
Od dwudziestu trzech lat Galeria Sztuki w Legnicy organizuje PROMOCJE – wystawę i konkurs dla absolwentów krajowych wyższych uczelni plastycznych, którzy otrzymali dyplom w pracowni malarstwa. Do udziału w Przeglądzie zapraszamy tych, którzy dyplom ukończenia wyższej uczelni otrzymali w roku 2014 lub w 2013 r. jeśli dotychczas nie brali w nim udziału. Główną nagrodę stanowi wystawa indywidualna laureata wraz z katalogiem.
 
Ideą PROMOCJI jest prezentacja i dokumentacja poszukiwań twórczych najmłodszego pokolenia malarzy oraz ułatwienie młodym twórcom startu w dojrzałe życie artystyczne, czemu służyć ma prowadzona przez Galerię działalność wystawiennicza, edytorska i promocyjna. Organizatorzy mają nadzieję, że PROMOCJE pomogą uczestnikom zaistnieć na rynku sztuki, a przede wszystkim pozwolą na włączenie ich nazwisk i działalności w obieg informacji o najnowszych zjawiskach w sztuce polskiej. PROMOCJOM 2014 towarzyszyć będzie katalog.
 
Do pobrania:
 
>> Regulamin
 
>> Karta zgłoszeniowa
 
 
 
Komunikat dla przyszłych absolwentów z roku 2015
Ustawa o ochronie danych osobowych uniemożliwia niektórym dziekanatom udostępnianie organizatorowi Promocji danych osobowo-adresowych absolwentów uczelni. W związku z tym osoby wstępnie zainteresowane udziałem w konkursie w przyszłym roku (w następnej 26. edycji) prosimy o przesłanie swoich adresów pocztą zwykłą lub elektroniczną pod wskazany na wstępie adres Galerii Sztuki w Legnicy.
 
 
Oprócz nagród finansowych przewidziane są dwie nagrody rzeczowy w postaci wystaw indywidualnych, jedna w BWA Zielona Góra i druga w Galerii Miejskiej w Bydgoszczy.
 
 
 
 
 
  
 
Patronat honorowy:
 
             
 
 
Partnerzy:    
 
            
 
 
 

Pod menu


Aktualności

 

OFICJALNA STRONA LFS

 

KOLEKCJA

 

  

 


 

Aktualności