2013


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu Legnickie Anioły (link) 

wernisaż: 20 grudnia 2013 r. o godz. 14.00

miejsce prezentacji: Galeria RING, Rynek 12

wystawa czynna do 5 stycznia 2014 r.

 


BZ WBK Press Foto

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu BZ WBK Press Foto.

 


BZ WBK Press Foto

Wystawa prezentuje 170 fotografii, dokumentujących najważniejsze wydarzenia roku 2012, m.in.: Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012, Igrzyska Olimpijskie w Londynie, ale także tragiczne wydarzenia z katastrofy kolejowej pod Szczekocinami czy skutki przejścia huraganu nad Borami Tucholskimi. Nie brakuje zdjęć z wydarzeń kulturalnych minionego roku, jak i przedstawiających życie codzienne Polaków. Ekspozycję wzbogaci multimedialna instalacja pozwalająca jeszcze lepiej zrozumieć emocje i pasje uchwycone przez autorów prac. Wystawie towarzyszyć będą warsztaty fotografii prowadzone przez Kingę Kenig od lat zajmującą się fotografią i filmem.

Wystawa zorganizowana przez Bank Zachodni WBK i Rzeczpospolitą.

 

Termin: 6 grudzień  (piątek) – 5 stycznia 2014r.

Miejsce: Galeria Ring

Wernisaż: 6 grudzień (piątek), godz. 19.00

Wstęp wolny

 

Warsztaty fotograficzne

Warsztaty towarzyszą wystawie fotografii BZ WBK Press Foto 2013, prezentowanej w legnickiej Galerii Ring. Poprowadzi jej Kinga Kenig, która od lat pasjonuje się fotografią. Przez 10 lat pracowała jako fotoedytor w Gazecie Wyborczej, skąd wyniosła wiedzę nt. fotografii prasowej i dziennikarstwa. Dzieli się nią z adeptami fotografii, jak również wykorzystuje ją przy projektach filmowych. Z wykształcenia jest anglistką. Poza fotografowaniem i filmowaniem uwielbia bieganie, salsę i medytację.

 

Termin:

6 grudnia (piątek), godz. 14:00-18:30

7 grudnia (sobota), godz.  9:00- 16:00

Miejsce: Galeria Ring

Wstęp wolny

 

Drożański Irek

Sadowski Bartek

Wittman Piotr

Garstka Robert

 


Monika Kozłowska Puls Miedzi

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu Puls Miedzi, Moniki Kozłowskiej.

 

Fot. Monika Kozłowska

Fot. Monika Kozłowska

Fot. Monika Kozłowska

 


BIO

Monika Kozłowska

Fotografią zajmuje się od 2002 r., ale aktywność w zakresie sztuki rozwijała już od wczesnego dzieciństwa. Od najmłodszych lat rysowała, ale przede wszystkim z zapartym tchem oglądała filmy przyrodnicze i dokumentalne, które potem stawały się dla niej inspiracją. Przez wiele lat specjalizowała się w fotografii natury i kwiatów, temacie z pozoru banalnym, szczególnie w dobie aparatów cyfrowych, wymagającym jednak wrażliwości i poczucia estetyki oraz pewnej intuicji spojrzenia, która potrafi dostrzec coś, co później wyróżni daną fotografię z setek innych.

Jej prace znalazły uznanie zarówno w Internecie (wybrane jako "Zdjęcia Dnia" w serwisach digart.pl i deviantart.com, publikacja w magazynie poświęconym fotografii i modzie, wystawa zbiorowa prac nieodkrytych talentów "Wyłowieni z sieci"), jak i poza siecią (reklama, artykuły prasowe, dekoracja wnętrz, sesje rodzinne i ślubne). Niezwykłą przygodą i wyzwaniem dla autorki okazało się fotografowanie w hutach KGHM Polska Miedź S.A.

Artystka chcąc pominąć ujęcia typowe dla zdjęć przemysłowych (maszyny, urządzenia, ludzie przy pracy), skupiła się na motywach, strukturach, kolorach i kompozycji ujęć. Jak mówi autorka: „Ujęcia nawiązują do mojej ulubionej techniki - makrofotografii, a jednocześnie wkraczają w nowy obszar, jaką jest grafika. Wystawa pokazuje, że piękno można znaleźć wszędzie... Trzeba je tylko umieć zobaczyć.”

Cykl „Piękno przemysłu” prezentowany był między innymi na wystawie w Londynie w 2007 r.

Wystawa odbywa się w ramach projektu „Sztuka Miedzi” zorganizowanego z okazji 60-lecia KGHM, współfinansowanego ze środków Fundacji Polska Miedź S.A.

 

 

 


Wystawa "cum passione"

Ewa & Rafał Szyszko

 

Ewa i Rafał Szyszko projektowaniem biżuterii zajmują się od 1998 r. W 2008 r. stworzyli nową markę EvaStone. Inspiracją dla EvaStone są organiczne formy ukryte w przyrodzie, a celem stworzenie pięknych i harmonijnych prac.

Zapraszamy do zapoznania się z tą unikatową biżuterią na stronie:  www.evastone.eu

Wystawa czynna do 31.12.2013 r.

Miejsce prezentacji: Galeria Srebra Pod Przepiórczym Koszem, Rynek 38

 


KONKURS MIEDŹ W NASZYM ŻYCIU

Rozstrzygnięcie konkursu "Miedź w naszym życiu"

Jury konkursu postanowiło przyznać nagrody:

I Nagroda - Karol Budrewicz za zdjęcie pt. Miedźianka

II Nagroda - Barbara Pietrulewicz za cykl zdjęć Bez tytułu

III Nagroda - Agata Kuźma za zdjęcie pt. Szafa

 

Wyróźnienia Honorowe otrzymali:

Dominik Tkaczyk

Katarzyna Szypuła

Gromada Zuchów "Skrzaty" przy SP nr 10 w Legnicy pod opieką drużynowej Małgorzaty Lewandowskiej

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Wystawa czynna do 5 stycznia 2014 r.

 


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z piątkowego wernisażu w Galerii RING.

Więcej zdjęć na facebook'u (link)

 

 


Ekspozycja zorganizowana w ramach 20. rocznicy partnerstwa miast Legnicy i Wuppertalu będzie kolejną już, zorganizowaną w Legnicy, prezentacją dorobku członków Bergiskiego Stowarzyszenia Artystycznego. Tym razem pokazane zostaną wybrane prace z dziedziny malarstwa, fotografii multimedialnej oraz rzeźby, stworzone przez 10 artystów. 


Stowarzyszenie BKG działa od blisko 108 lat i uważane jest za jedno z najstarszych w Niemczech. Obecnie zrzesza 29 twórców. Głównym celem powstania grupy była prezentacja dorobku regionalnych artystów z okręgu Wuppertalu na wystawach krajowych, a z czasem także i międzynarodowych oraz stworzenie wspólnej płaszczyzny do dyskusji o sztuce. Ta płaszczyzna, zgrabnie nazwana przez Haralda Nowoczina (przewodniczącego BKG) „Mostem Kultury”, znalazła swój oddźwięk w partnerstwie z Legnicką Galerią Sztuki, która już od ponad 10 lat współpracuje ze Stowarzyszeniem na płaszczyźnie wspólnych organizacji wystaw, jak również wymiany artystycznej. 

Wernisaż wystawy: 5 października (sobota) 2013, godz. 19:00
Miejsce: Galeria Sztuki, Pl. Katedralny 1

wystawa potrwa do 27 października

wstęp wolny

     

 

      


 

Fotorelacja z piątkowego wernisażu 

Więcej zdjęc dostępnych na facebook'u (link).

 

Wystawa czynna do 27 października 2013 r.

Zapraszamy!

  

  


Krzysztof Juretko

Przerysowania - dialektyczny dyskurs rysunków

„W czasie prób i treningów tancerzy w salach opery próbowałem przenieść wrażenie ruchu na papier. Ale nie zastygłego momentu, lecz żywego odniesienia do tego, co czułem w trakcie rysowania, wtapiając się w sylwetkę tancerza, przemieszczając się razem z nim, przechodząc pewną metamorfozę, penetrując przy tym nieodkryte obszary granic jego możliwości i mojego warsztatu”.Prace pokazywane na obecnej wystawie zainspirowane zostały estetyką tańca niemieckiej choreografki Piny Bausch i jej, znanego na całym świecie, teatru tańca. Artysta - idąc w ślad za głównym mottem Piny, które mówi o tym, że nie tyle interesujące jest to, jak ludzie się poruszają, lecz przede wszystkim to, co ich porusza - spędził z aktorami teatru tańca wiele długich godzin na treningach, próbując przenieść wrażenie ruchu na papier i uzyskać przy tym wymiar przestrzenny pracy. Owocem tych starań jest cała seria obrazków malowanych węglem i ołówkiem, prezentowana już kilkakrotnie w Niemczech, a po raz pierwszy w Legnicy. 


Krzysztof Juretko ur. się w Legnicy, od wielu lat mieszka i pracuje w Wuppertalu. Rysownik, malarz, rzeźbiarz. Absolwent studiów pedagogicznych we Wrocławiu, potem także sztuk plastycznych i pedagogiki sztuki na Uniwersytecie w Wuppertalu. Malarstwa uczył się w pracowni Tadeusza Wrońskiego. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w całych Niemczech, a także w Polsce. Członek Bergiskiego Stowarzyszenia Artystycznego. 

Wernisaż wystawy: 5 października 2013, godz. 18:30
Miejsce: Galeria RING, Rynek 12

Wystawa czynna do 27 października

   

   


Sztuka Miedzi

Już od 1 października zapraszamy na wystawę "Sztuka miedzi", która odbywać się będzie w Holu Starego Ratusza (Rynek 39). 


Ekspozycja zorganizowana została z okazji obchodów 60. rocznicy działalności Huty Miedzi Legnica. Do wystawy zaproszonych zostało kilkudziesięciu czołowych polskich artystów i projektantów unikatowej biżuterii artystycznej, reprezentujących różne pokolenia, różne szkoły i różnorodny dorobek artystyczny. 

Wystawa prezentuje biżuterię wykonaną z użyciem miedzi, która potraktowana została na najrozmaitsze sposoby, zarówno w sensie technik, jak form i treści, od podejścia tradycyjnego po nowatorskie eksperymenty, od tradycyjnych ozdób po prace konceptualne.

Hol Starego Ratusza w Legnicy (Rynek 39, Teatr Modrzejewskiej)
Czas trwania: 1 - 27 października 2013 r.

 


Fotorelacja z finisażu wystawy Marka Jakubka

Więcej zdjęć na facebook (link)

 

   

   


Marek Jakubek Okruchy rozplatanej tęczy

6 września do 29 września 2013 r.

Galeria Sztuki, Pl. Katedralny 1

 

Wystawa Okruchy rozplatanej tęczy to prace powstałe w latach 2011-13. Wielkoformatowe obrazy Marka Jakubka to swoiste połączenie malarstwa i rysunku. Stanowią wyraz wieloletnich poszukiwań i eksperymentów artystycznych autora. Tytuł ekspozycji nawiązuje do książki brytyjskiego autora R. Dawkinsa i stanowi wyraz osobistych przemyśleń artysty, który jest głęboko przekonany o tym, że sztuka nie jest i nie powinna być wrogiem nauki.

Płótna o osobistym, czasem bardzo intymnym charakterze przykuwają wzrok całą gamą kolorów. Artysta jest otwarty na otaczającą nas rzeczywistość, prowokując odbiorcę do własnych przemyśleń i swobodnych interpretacji treści zawartych w jego obrazach. 

 

Marek Jakubek ur. w 1954 r. w Kluczborku. Studia we wrocławskiej PWSSP na Wydziale   Malarstwa, Grafiki i Rzeźby (1974-79). Profesor  ASP we Wrocławiu. Prowadzi Pracownię Malarstwa i Rysunku na Wydziale Malarstwa i Rzeźby. Uprawia malarstwo i rysunek. Bierze udział w wystawach indywidualnych   i zbiorowych w kraju i za granicą (Niemcy, Bułgaria, Norwegia, USA, Belgia, Czechy, Grecja, W. Brytania). Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w przeglądach sztuki malarskiej w kraju i na świecie.

 

Organizator: Galeria Sztuki w Legnicy
Miejsce: Galeria Sztuki, Plac Katedralny 1, Legnica
Finisaż: 20.09.2013 r., godz. 18.00

Wystawa czynna do 29.09.2013 r.

 

 


Fotorelacja z piatkowego wernisażu ODCIENIE CZERWIENI - ŚLADY OCENOŚCI 

Więcej zdjęć na facbook'u (link)

 

 


Gniazdo Punktów

Już od 6 sierpnia 2013 r. w  Holu Starego Ratusza oglądać będzie można wystawę pod tajemniczym tytułem Gniazdo punktów autorstwa dwóch serbskich artystek Kseniji Pantelić i Jovany Ćosić.

Ksenija  i Jovana są absolwentkami Belgradzkiej Akademii Sztuki, gdzie przez pięć długich lat poznawały dogłębnie potęgę kunsztu graficznego. Ich palce pokrywały się tuszem, ich mięśnie rozciągały przy maszynach drukarskich, z których pierwsze odbitki wydrukowane zostały w 2003 r. Od tego też czasu w artystkach nigdy nie ustał ten ciągły proces odkrywania wewnętrznej struktury cienkiej linii, która oddziela rzemiosło od sztuki.

                                                                                         Zlatko Pranjić (The Theatre With Accent, Londyn, Wielka Brytania)

 

Dlaczego punkty, a właściwie całe ich gniazdo? Autorki nie wahają się z odpowiedzią:  - „ponieważ naszą intencją jest powiedzieć jak najwięcej poprzez najmniej!”  Każda z prac ma swoją własną intymną historię, ale każda z nich jest również sugestią dla odbiorcy, by ten samodzielnie wyruszył na poszukiwanie znaczeń.

Sztuka tych młodych, pochodzących z Belgradu artystek lubuje się w minimalizmie, obraca się wokół punktu, jako techniki, środka artystycznego przekazu, ale także punktu wyjścia dla odbiorcy, który, poprzez szeroką możliwość własnej interpretacji i wyraźną zachętę do własnych przemyśleń zaproszony zostaje do wspólnego kreowania wizji świata prezentowanego w pracach. 

Na obecnej wystawie zobaczyć można prace graficzne (wykonane techniką sitodruku), które w indywidualny dla każdej artystki sposób nawiązują do tego, co dla nich stanowi esencję rozumienia sztuki. Jaskrawe, prowokujące wydruki Jovany Ćosić  trochę przekornie redukują kształt ciała ludzkiego do punktu, czasem całego ich szeregu, tworzącego linie, a także proste figury geometryczne. Czy rzeczywiście ludzkość stanowi tylko jednolitą masę, którą można zawrzeć w jednej kresce? 

 Grafiki Kseniji Pantelić z cyklu Owale, utrzymane w tonacji szarości tylko z pozoru prezentują identyczny wzór-  owal złożony z całego łańcucha niezliczonych małych punkcików. Po bliższym przyjrzeniu się, widać jednak, że każda praca jest inna i niepowtarzalna, tak samo jak jej interpretacja. Odcisk linii papilarnych, mandala, miniaturowe łańcuchy DNA – artystka nie dając żadnych sugestii otwarcie zaprasza do dialogu odbiorcy z jej pracami.

 Prace prezentowane na trzeciej już wystawie w Polsce (dwie poprzednie miały miejsce w Bolesławcu i w Warszawie w 2012 r.) stanowią niebanalną propozycję dla odbiorcy, który lubi poszukiwać i nie satysfakcjonuje go interpretacja podana na talerzu.

 

Organizator: Galeria Sztuki w Legnicy

Miejsce ekspozycji: Hol Starego Ratusza, Rynek 39

Wystawa czynna  od 6 sierpnia do 1 września 2013 r.

 

KSENIJA PANTELIĆ

Ur. w 1980 r. w Belgradzie, absolwentka Uniwersytetu w Auckland, Nowa Zelandia (2001), gdzie zdobyła licencjat z historii sztuki. Ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych w Belgradzie (2008). W 2009 r. otrzymała Nagrodę Nauczycielską na IX Międzynarodowym Biennale Dry Point (technika suchorytu, druku wklęsłego) w Užice i w tym samym roku została członkiem Serbskiego Stowarzyszenia Artystów jako artysta freelancer. Autorka wystaw w kraju i za granicą. Wielokrotnie brała udział w różnorodnych warsztatach artystycznych, zarówno teoretycznych, jak i koloniach artystów grafików.

 

   

 

JOVANA ĆOSIĆ

Ur. w 1983 r. w Čačak w Serbii. W 2008 ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych w Belgradzie. Od 2003 r. artystka prezentuje swoje prace na rozmaitych wystawach w kraju i za granicą.  W 2008 r. została odznaczona przez Wydział Sztuk Pięknych nagrodą za prace z dziedziny grafiki. Rok później została członkiem Serbskiego Stowarzyszenia Artystów Sztuk Pięknych jako artysta freelancer. Wielokrotnie uczestniczka warsztatów i kolonii artystycznych. Obecnie jest w trakcie pisania pracy doktorskiej na interdyscyplinarnych studiach w Departamencie Sztuki Cyfrowej na Uniwersytecie Sztuki w Belgradzie.

 

 


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z piątkowych wernisaży:

WIZJE PEJZAŻU & BOXING HELENA

WIJZE PEJZAŻU

 

Więcej zdjęć na facebook

 

BOXING HELENA W GALERII RING

Więcej zdjęć na facebook

 

 


Fotorelacja z wernisażu POTĘGA NATURY - SKARBY I DARY & TRIENNALE Z MARTWĄ NATURĄ

Tegoroczne wakacje Galeria Sztuki w Legnicy rozpoczęła w ubiegły piątek, 5 lipca, wernisażami dwóch wystaw: zbiorowej, będącej pokłosiem ogólnopolskiego Triennale z martwą naturą, organizowanego przez BWA w Sieradzu i jubileuszowej wystawy przygotowanej dla uczczenia 35-lecia pracy twórczej Marii Owczarek: Potęga natury – skarby i dary.

Galeria RING stała się tłem dla szóstej edycji sieradzkiego konkursu, którego początki sięgają 1997 r. Na wystawie prezentowanych jest 75 prac 73 autorów, którzy udowadniają, że ten jeden z najbardziej klasycznych tematów malarskich wciąż leży w obszarze zainteresowań współczesnych malarzy, również młodego pokolenia, którzy zaskakują wielością i różnorodnością jej przedstawień. Zobaczyć można zarówno prace nawiązujące do sławnych dzieł malarstwa tradycyjnego, naturalistycznych przedstawień XVII- i XVIII-wiecznych martwych natur (W. J. Jędrzejak), jak też inspirowanych impresjonizmem (Wacław Jagielski), kubizmem (Stanisław Stach), a skończywszy na martwych naturach, których tematem staje się złomowisko samochodów (Janusz Dziurawiec), butelka sprayu (Daniel Krysta), czy garaż taty (Alicja Królewicz).  Goście wernisażu żywo dyskutowali nad wybranymi pracami.

Wystawa stała się pretekstem do wnikliwej analizy tematyki martwej natury we współczesnym malarstwie. O tym, czy formuła konkursu jest wciąż inspirująca dla uczestników można się przekonać samemu do 28 lipca w Galerii RING, Rynek 12.

Z kolei w Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym 1 prezentowany jest twórczy dorobek lubińskiej artystki – Marii Owczarek. Podczas wernisażu artystka opowiadała o swoich zmaganiach z chorobą nowotworową, o bólu, zwątpieniu, walce, a jako zapis konkretnych przeżyć wskazywała wybrane obrazy wiszące na ścianach galerii (tryptyk Ból). Podsumowaniem długiej drogi ku wyzdrowieniu i pogodzeniu się z trudną sytuacją stał się obraz o wymownej nazwie Mimo wszystko afirmacja. W kilku słowach artystka podziękowała za pomoc i przyjaźń lekarzom i innym chorym, których spotkała na swojej drodze. O autorce i jej twórczości w kilku ciepłych słowach opowiedziała jej wieloletnia przyjaciółka i krytyk sztuki –Janina Stasiak. Tak wzruszająco rozpoczęty wernisaż trwał ponad godzinę. W tym czasie goście wernisażu mieli okazję nie tylko zapoznać się z wystawą, ale i nabyć „słodkie co nieco” i tym samym wspomóc lubińskie hospicjum. O godz. 19.00 rozpoczęto licytację wybranych przez autorkę obrazów, z której dochód również przeznaczono na hospicjum. Aukcję poprzedziło losowanie zwycięzców loterii, której przedmiotem były obrazy artystki.

Licytację sprawnie i z humorem poprowadził Przemek Corso z pomocą kuratorki wystawy Agaty Żukowskiej. Niektórzy licytujący wybierali prace kierując się porywem serca, inni oczekiwali na obraz wcześniej upatrzony w katalogu aukcyjnym. Rekordzistka aukcji zakupiła ich aż 4.

Inspirowane naturą prace, prezentujące barwny i urzekający świat minerałów i roślin morskich oglądać można do 28 lipca br. w Galerii Sztuki na Pl. Katedralnym 1.

 

TRIENNALE Z MARTWĄ NATURĄ

 

   

   

   

 

 

POTĘGA NATURY - SKARBY I DARY

 

   

  

  

 


 

MARIA OWCZAREK

POTĘGA NATURY – SKARBY I DARY

5 lipca 2013 – 28 lipca 2013

 

„Maluję od zawsze, odkąd siebie pamiętam. Tworzę w technikach: pastel, olej, akryl. Tematyka niezmienna – świat wokół nas. Ważne są dla mnie nastrój, kolor, światło. Przy ich pomocy wyrażam radość, cierpienie, tęsknotę – swoje przeżycia.”

 Maria Owczarek – artystka mieszkająca w Lubinie jest w środowisku artystycznym Zagłębia Miedziowego postacią dobrze znaną. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych i zbiorowych, wielokrotnie brała udział w przeglądach plastyki lubińskiej i Zagłębia Miedziowego, przeglądach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych oraz w aukcjach charytatywnych m.in. na rzecz Klubu Kobiet po Mastektomii, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz Hospicjum Lubińskiego na leczenie indywidualne dzieci i młodzieży.

Wystawa Potęga natury – skarby i dary, gromadząca kilkadziesiąt obrazów (akryl, pastele) pochodzących z ostatnich lat pracy, jest zarazem okazją do uczczenia jubileuszu 35-lecia pracy twórczej Pani Marii.

 

Serdecznie informujemy, że po wernisażu odbędzie się aukcja charytatywna prac artystki, z której część dochodu przeznaczona zostanie na rzecz dzieci z Hospicjum w Lubinie. Prace wystawione na aukcję wraz z cenami wywoławczymi można oglądać poniżej:

 

Katalog Aukcyjny Marii Owczarek

 

Wernisaż: 5 lipca 2013 r., godz. 18.00

Aukcja: godz. 19.00

Miejsce prezentacji: Galeria Sztuki w Legnicy, Pl. Katedralny 1/1

Wstęp wolny!

 

   

  


TRIENNALE Z MARTWA NATURĄ

Triennale z Martwą Naturą to konkurs malarski organizowany przez Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu. Pierwsza edycja miała miejsce w 1997r. Od tamtej pory organizowany regularnie co 3 lata przegląd na stałe wpisał się w kalendarz imprez ogólnopolskich, stając się zarazem jedynym konkursem o takiej tematyce w Polsce.

Główną intencją przeglądu, oprócz okazji do malarskich konfrontacji artystów z całej Polski, jest stworzenie wspólnej płaszczyzny dla twórców z różnych pokoleń, reprezentujących różne zainteresowania, która da im możliwość koncentracji na tym niezwykle wdzięcznym i, jak pokazują wystawy pokonkursowe, wciąż aktualnym temacie.

Wystawa VI edycji Triennale z Martwą Naturą prezentuje 75 prac 73 autorów, wybranych spośród ponad 400 zgłoszeń do konkursu.

Jak pokazują prace zgromadzone na wystawie pokonkursowej, metaforyczne, nieoczywiste znaczenie może mieć również samotny fotel, porzucony akordeon, zniszczony telegram pocztowy, rozlatujące się drzwi komórki, mop do mycia podłóg czy zniszczone karoserie samochodów. Wyobraźnia artystów nie zna granic i śmiało łamie wszelkie możliwe konwencje, przenosząc obszar poszukiwań codziennych „drobiazgów” w takie miejsca jak wnętrze samochodu czy wysypisko śmieci. Czy zatem definicja martwej natury, rozumianej jako wykadrowany widok wnętrza lub studium przedmiotów, powinna ulec przewartościowaniu? Dopóki sieradzki konkurs prowokować będzie widza do takich pytań, powinny odbywać się edycje Triennale z Martwą Naturą.

Monika Nowakowska

 

  

  


Aktualności

 

OFICJALNA STRONA LFS

 

KOLEKCJA

 

  

 


 

Aktualności