Dizajn od podszewki

 

Dizajn od podszewki

 

Wystawa czynna do 30.11.2016 r.

Wernisaż: 6.11.2016 r. – godz. 17.00

Miejsce: Hol Starego Ratusza, Rynek 39, Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1

Wstęp wolny

 

Wystawa prezentuje prace wykonane przez uczestników Otwartej Pracowni Sztuki w ramach projektu pt.: „Dizajn od podszewki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanego przez Galerię Sztuki  od marca 2016 r. W ramach projektu dzieci oraz młodzież wprowadzone zostały w świat dizajnu, przeprowadzone przez cały proces tworzenia od pomysłu do produktu. Na wystawie znalazły się  ich prace: zaprojektowane przez nich poduszki, torby, eko przedmioty, makiety (domów na drzewie, na wodzie, parku, mostów, wieżowców, itp.).    

 

 Fotorelacja z wernisażu

 

 

Głównym celem projektu było wprowadzenie młodych ludzi w świat dizajnu, obudzenie w nich pasji odkrywania i tworzenia pięknych i funkcjonalnych przedmiotów. Uczestnicy warsztatów zamienili się w projektantów, uczyli się jak dobrze i kreatywnie wykorzystywać przestrzeń, oceniać to, co dzieje się wokół, projektować elementy przestrzeni i kształtować je wedle własnych potrzeb. Przy wsparciu profesjonalistów wykonali rozmaite  dizajnerskie przedmioty, ale również - dzięki wspólnym działaniom twórczym, warsztatom, spotkaniom z projektantem, architektem, kuratorem i historykami sztuki - młodzi uczestnicy projektu pochodzący z różnych grup społecznych i środowisk zintegrowali się i nauczyli czerpać satysfakcję ze wspólnych działań twórczych.

 

Projekt Dizajn od podszewki wykształcił wśród jego uczestników wrażliwość estetyczną oraz świadomość pozwalającą na racjonalną ocenę estetyki i funkcjonalności otoczenia, co w przyszłości wpłynie na podejmowanie przez nich racjonalnych decyzji dotyczących miejsca, w którym żyją. Projekt pokazał uczestnikom, że dizajn ma ogromny wpływ na ich życie – może polepszać lub pogarszać jego jakość; nie musi jednak być nieosiągalny i drogi, gdyż nie ogranicza się do drogich marek i znanych nazwisk – jest dostępny dla wszystkich i obecny w naszej codzienności.

 

 

 

dizajnDizajn-1

 

 


Aktualności

 

OFICJALNA STRONA LFS

 

KOLEKCJA

 

  

 


 

Aktualności