2017

 

 

Adam Kopiec

Tuszem i grafitem traktowane

 

Wystawa czynna od 5.10.2017 do 29.10.2017

  Wernisaż: 13.10.2017 r. – godz. 18.00

 

  Miejsce:

 Galeria Ring

Rynek 12

 

Adam Kopiec – ur. w 1985 r. w Lubinie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, wydziału Malarstwa i Rzeźby, wcześniej studiował także w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Artysta plastyk, grafik, rysownik, od kilku lat również twórca scenografii z powodzeniem realizujący kolejne projekty scenograficzne.

Wystawa w Galerii Sztuki to powrót do pierwotnej pasji artysty – grafiki warsztatowej. Adama Kopiec wykonuje swoje prace w technice akwaforty. Dzięki zastosowaniu pełnej gamy cieni i przejść tonalnych osiąganych dzięki żmudnemu kropkowaniu prace te cechuje niezwykła szczegółowość. Z misternych łączeń linii, kropki i kreski wyłaniają się kompozycje o charakterystycznym klimacie opisujące otaczającą autora rzeczywistość.

W skład ekspozycji w Galerii Sztuki wchodzą powiązane ze sobą dwa cykle prac. Pierwszy – „Panorama trawionej pamięci” – to prace, które powstawały na przestrzeni wielu lat. Stanowią autorską reminiscencję, próbę powrotu do nieistniejących już dzisiaj miejsc z jego dzieciństwa. Drugi cykl to rozwinięcie tematu związanego z przyrodą. Jest to zabawa strukturą i fakturą „wyrwanych z pierwotnego kontekstu” elementów przyrody, próba nadania im nowego znaczenia, uchwycenia nowych wymiarów postrzegania przyrody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Rua Golba

ENFANT TERRIBLE

 

Wystawa czynna od 15.09.2017 do 20.10.2017

  Wernisaż: 15.09.2017 r. – godz. 18.00

 

  Miejsce:

 Galeria Sztuki

pl. Katedralny 1

 

 

Fotorelacja z wernisażu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rua Golba, urodzona w 1985r., pochodzi z małej wsi Wola Burzecka. Jest absolwentką Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2015 roku obroniła dyplom pt.: Klasa w Pracowni Przestrzeni Malarskiej Leona Tarasewicza i Pawła Susida, dyplom ten zdobył Grand Prix w 26. Ogólnopolskim Przeglądzie Malarstwa Młodych Promocje 2016 – legnicka wystawa jest właśnie realizacja tej nagrody. Golba jest finalistką konkursów PRZYPŁYW - Młoda Polska Sztuka Współczesna oraz Artystyczna Podróż Hestii 2014, a także uczestniczką międzynarodowego projektu Hosted Simply w Warszawie (2015) i Wiedniu (2016). Została wyróżniona Stypendium Artystycznym z Funduszu Popierania Twórczości ZAiKS (2014 i 2016) oraz Stypendium Artystycznym Prezydenta Miasta Łukowa. Odbyła rezydencję artystyczną w  Artists Alliance Inc. (AAI) The LES Studio Program w Nowym Jorku  (2017), The Association of Icelandic Visual Artists SÍM (Samband íslenskra myndlistarmanna) w Reykjaviku (2016) oraz AFFECT: "The Artistic Mission” AGORA COLLECTIVE w Berlinie (2016). Brała udział w licznych wystawach w Polsce i zagranicą.

 

 

Rua Golba tworzy obrazy, instalacje, serie rysunków, wideo i dźwięki. Wszystkie  jej twórcze działania cechuje warsztat i namysł. Podstawy do działania czerpie z zasłyszanych opowieści, podejrzanych sytuacji, korzysta również z gotowych materiałów o charakterze informacyjnym: filmów i prasy. Jednocześnie chętnie balansuje na granicy fikcji oraz dokumentu. Jej projekty odzwierciedlają społeczno - antropologiczne zainteresowania autorki – stanowią analizy wartości i zasad swoistych dla poszczególnych kultur. Artystka bada także sposoby widzenia i postrzegania – od ich uwarunkowań optycznych po psychologiczne pojmowanie obrazu. 

 

 

Wystawa Enfant terrible to forma przewrotnej refleksji nad edukacją, dzieciństwem i wzorcami. W legnickiej galerii artystka pokaże prace w których w charakterystyczny dla siebie sposób bawi się formami i materiałami, miesza porządki poważnej społecznej refleksji z czarnym humorem. Poważne, krytyczne rozważania przeplatają się tu z absurdalnym humorem. Artystce daleko jednak do szyderstwa czy bezrefleksyjnego naśmiewania się z uważnie obserwowanych zjawisk. Różnorodne, angażujące widza dzieła odnoszą się do dziecięcego buntu przeciwko narzuconym normom, ale też do konfliktów między młodymi dorosłymi a starszymi. Historie z tekstów kultury i historii mieszają się z relacjami z osobistych doświadczeń artystki. Rua stawia otwarte pytanie o niewinność dziecka, ale zdaje się również przekornie wskazywać, że kwestia „niegrzeczności” istnieje tylko w głowie dorosłego. 

 

 

 

 

 

 


 

 

Łemkowskie Jeruzalem

Pusty dom

 

Wystawa czynna od 1.09.2017 do 1.10.2017

  Wernisaż: 15.09.2017 r. – godz. 18.45

 

  Miejsce:

 Galeria Ring

Rynek 12

 

 

 

zespół kuratorski:  

Grzegorz Sztwiertnia, Joanna Zemanek  

koordynator:  

Natalia Hładyk  

organizator:    

Zjednoczenie Łemków

 

 

 

 

Projekty Łemkowskiego Jeruzalem są wieloetapowymi i złożonymi przedsięwzięciami podejmującymi w swojej idei kluczowy temat poszukiwań własnych korzeni i tożsamości w odniesieniu do skomplikowanej historycznej i społecznej sytuacji tej mniejszości etnicznej. 

Zmieniającą się i rozwijającą z biegiem lat formułę kolejnych edycji „Łemkowskiego Jeruzalem” postanowiliśmy rozszerzyć o włączenie do grupy artystów pochodzenia łemkowskiego również twórców spoza tej grupy.  

 

Fotorelacja z wernisażu:

 

 

 

Figura „pustego domu” jest tak wieloznaczna i symboliczna, iż każda próba wykreślenia jej granic(czy lepiej – murów) musi wiązać się z jednej strony z koniecznymi uproszczeniami i skrótami  - a z drugiej – z metaforycznym przeinwestowaniem i przejaskrawieniem (eksmisja/dokwaterowanie). Ale to właśnie tymi kontrastowymi obrazami jesteśmy zainteresowani, poszukując wśród prac współczesnych artystów (różnej narodowości) przykładów doświadczenia wyobcowania, odmienności, odrzucenia czy wrogości. A więc pusty dom nie jako puste miejsce – jakiekolwiek opuszczone bądź porzucone (site) – ale miejsce szczególne (place) – matryca/wzór/przepis: idea domu. W wydaniu polskim słowo/dźwięk dom ma ambiwalentne brzmienie: jego pogłos rozchodzi się w imponującej jednorodnością etniczną i krajobrazową przestrzeni niczym puste echo. Modelując swoją figurę z niezmienną nieufnoścą do wszystkiego co obce – kształtuje owa figura nie tylko naszą zbiorową świadomość, ale także wyznacza granice (fizyczne i psychiczne – psychogeografię) naszego języka i świata (rozgłos). Zamierzamy, symbolicznie – wypełnić tytułową pustkę, zasiedlając pusty dom jego prawowitymi lokatorami – duchami wielokulturowej gościnności i tolerancji, jaka była naszym udziałem w przeszłości

Grzegorz Sztwiertnia 

 

 

Zjednoczenie Łemków jest organizacją pozarządową o zasięgu ogólnopolskim, działającą głównie na rzecz społeczności łemkowskiej. Profil stowarzyszenia skupia się na szeroko rozumianej działalności społecznej i kulturalnej. Jednym z działań cyklicznych, które realizuje jest projekt artystyczny Łemkowskie Jeruzalem, który w tym roku będzie miał swoją XVII edycję.

 

 

uczestnicy: 

Marek Chlanda (PL)  

Andrzej Bednarczyk (PL) 

Pavlina Fichta-Cierna (SL) 

Bogdan Achimescu (RU)   

Algirdas i Remigijus Gataveckas (LT) 

Grzegorz Sztwiertnia (PL) 

Joanna Zemanek (PL) 

Natalia Hładyk (PL) 

Mychajło Barabasz (UA) 

Ostap Manulyak (UA)

 

 

 


 

 

FAMILIADA 2017

2 września 2017

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich legniczan na festyn rodzinny „Familiada”, który przy wsparciu Urzędu Miasta Legnicy i w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Postaw na rodzinę” organizujemy już po raz ósmy.  

Spotykamy się w sobotę 2 września br., o godz. 13.00 w holu i na dziedzińcu Legnickiego Centrum Kultury.

Wstęp wolny i obowiązkowy!

 

Familiada to festyn rozrywkowy i piknik artystyczny w jednym. Bezpłatna i otwarta zabawa sztuką dla dzieci, ich rodziców, krewnych oraz przyjaciół. W programie m.in. warsztaty artystyczne, konkursy z nagrodami, pokaz talentów, tworzenie instalacji przestrzennych, malowanie koszulek, tworzenie biżuterii, linorytów, najdłuższej ulicy, grillowanie oraz wiele innych atrakcji. Każdy uczestnik otrzyma upominek. Familiada to świetny pomysł na kreatywne spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Zapraszamy wszystkich bez wyjątku! Nie wymagamy zapisów.

 

Za na mi juz 8. edycja Familiady. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

 

 

 

 


 

 

WITOLD LISZKOWSKI

 

MULTISTRUKTURY. SZTUKA OSOBISTA.


Galeria Ring (Rynek 12)


Wernisaż: 4 sierpnia 2017, godz. 20:00

Następnie projekcja mutimedialna: dziedziniec Zamku Piastowskiego, godz. 21:00


Ekspozycja do 27 sierpnia 2017

 

 

x

 

 

Multistruktury to wielowątkowe przedsięwzięcie składające się z wielu przenikających się stylistyk artystycznych zrealizowane przy współpracy i pomocy organizacyjnej Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Prezentacja obejmuje wystawę malarstwa, rysunków i obiektów pt.: Struktury osobiste oraz multimedialną projekcję pt.: Sztuka zjawiskowa.
Struktury osobiste to automatyczne i emocjonalne zapisy podmiotowej intuicji twórczej. Obrazy mają charakter zamknięty w formie rozrastających się kręgów i innych figur geometrycznych jak i olbrzymich struktur otwartych, rozrastających się transformacyjnych modułów, przypominających migotliwe struktury organiczne i roślinne oraz swoiste mapy i widoki miast oglądane z wielkiej wysokości. Przyjęcie linearnej stylistyki, zredukowanie kolorytu do czarno – białej barwy, podniesienie kreski i linii do podstawowego budulca formalnego, to cechy charakterystyczne dla tych realizacji. Liszkowski od wielu lat realizuje takie swoiste instalacje malarskie, oblekając swoimi strukturami i znakami ściany, podłogi i sufity wybranych pomieszczeń, tworząc artystyczne pokoje. Realizacje te to personalne wnętrza, będące syntezą tego co osobiste i emocjonalne z tym co obiektywne i konkretne. Wiele z tych instalacji pozostaje na stałe w miejscach w których powstały, inne będące efemerycznymi przedsięwzięciami namalowanymi na rzecz konkretnych wystaw, są dokumentowane, a później prezentowane w formie wielkoformatowych wydruków cyfrowych.

 

Multimedialne projekcje Sztuki zjawiskowej to pokazy, które można kreować i projektować nie znając ich kształtu ostatecznego. Efekt finalny to harmonijne współistnienie twórcy wysyłającego sygnały z otaczającą przestrzenią, architekturą, przyrodą i innymi bytami przeznaczonymi do dokonania spektaklu projekcji. Prezentacje te realizowane są zarówno w plenerze (w przestrzeni miejskiej, zamkach, parkach) jak również dużych salach (wystawienniczych i teatralnych). Za każdym razem uzyskane efekty uzależnione są od kontekstów przestrzennych, które stanowią naturalny ekran projekcji. Do realizacji Sztuki zjawiskowej wykorzystywany jest rzutnik o wielkiej mocy Ludwig Pani oraz wielkoformatowe slajdy 18x18 cm, które są reprodukcjami malarstwa Liszkowskiego, komputerowymi kompilacjami strukturalnymi, cytatami ze sztuki dawnej i współczesnej. W ostatnim okresie przedsięwzięcie to zostało wzbogacone o projekcje za pośrednictwem rzutników multimedialnych. Tym swoistym spektaklom wizualnym towarzyszy muzyka skomponowana przez Ryszarda Gwalberta Miśka oraz inne formy muzyczne. Liszkowski od pięciu lat współpracuje z sopranistką Dominiką Zamarą, która koncertuje na terenie całej Europy. Oprócz tego, że jest ona solistką przede wszystkim oper włoskich, potrafi wspaniale improwizować i tworzyć formy otwarte, będące autorskim performance. Jej zjawiskowy, koloraturowy sopran doskonale współistnieje z projekcjami Sztuki zjawiskowej.
Wieloaspektowy projekt Multistruktury – sztuka osobista to projekt integrujący różne dyscypliny sztuki, próba stworzenia spójnej przestrzeni artystycznej, połączenie autorskiej wypowiedzi z cytatami ze sztuki dawnej i współczesnej. Wzajemne przenikanie się różnorodnych form i stylistyk artystycznych pozwala na atrakcyjne zaprezentowanie widzom wielorakich wątków sztuki współczesnej.

 

 z

 

WITOLD LISZKOWSKI – ur. w 1954r. we Wrocławiu, absolwent (1979) Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP we Wrocławiu. Jest autorem ponad osiemdziesięciu indywidualnych wystaw i pokazów multimedialnych, uczestniczył w wielu seminariach i festiwalach artystycznych, zrealizował liczne akcje uliczne i happeningi. Prezentuje nurt sztuki eksperymentalnej i interdyscyplinarnej, a aktywność artystyczną łączy z refleksją teoretyczną i estetyczną. W latach 1997 – 2006 prowadził autorskie wykłady w Wyższym Studium Fotografii AFA we Wrocławiu, od 2006 do 2009 w ASP Wrocław. Od 2004 członek Zarządu Okręgu ZPAP we Wrocławiu. Od 2013 wiceprezes Fundacji OK, ART, pracuje w Ośrodku Kulturalnej Animacji Podwórkowej i Teatrze Polskim we Wrocławiu. W 1997 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Sztuki, w 2008 stypendium Zarządu Województwa Dolnośląskiego, w 2013 nagrodę w dziedzinie kultury i sztuki Marszałka Województwa Dolnośląskiego, w 2014 złotą odznakę ZPAP.

 

q 

 

 

 

_________________________________________________________________________________________________

 

 

DAWID KRZYSTECZKO
NATALIA PIOTROWSKA – GROCHOŁA


PO DRUGIEJ STRONIE LUSTRA


Galeria SREBRA Pod Przepiórczym Koszem (Rynek 38)


Wernisaż: 21 lipca 2017, godz. 17:00
Ekspozycja do 12 sierpnia 2017

 


Wystawa Pod Przepiórczym Koszem to niepowtarzalna okazja obejrzenia biżuterii wykonanej przy zastosowaniu średniowiecznych technik złotniczych w połączeniu z autorską ideą wzornictwa. Krzysteczko efektownie łączy piękno kamieni szlachetnych, stworzonych w najnowszych technologiach hydrotermalnych firmy "Taiurus" - certyfikowanych i dystrbuowanych na terenie Polski przez Pracownie Gemologiczną Jacka Ożdżeńskiego oraz naturalnych kryształów, pozostawionych w swej niezmienionej postaci. Ekspresyjna forma staje się w tej biżuterii przemyślaną i unikatową rzeźbą. Stawiając sztukę złotniczą na równi z innymi dziedzinami działalności twórczej, autor wyraża swój surrealistyczny styl, wykonując wyłącznie pojedyncze egzemplarze każdego ze swych dzieł.

 

 

Krzysteczko

Dawid Krzysteczko

 

 

Dawid Krzysteczko, rocznik 1984, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom magisterski w 2009 r.). Mieszka w Chorzowie. Od 2004 r. kontynuuje tradycje rodzinną pracując w Pracowni Złotniczej Jan Krzysteczko. Obok wytwarzania biżuterii zajmuje się także fotografię, grafiką (w tym użytkową), tworzeniem plakatów. Autor kolekcji PierścienioMiniRzeźb prezentowanych na targach Amberif 2010. Współpracuje z firmą architektoniczną Broat. Laureat licznych nagród, m.in. I Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Biżuterii Artystycznej „Prezentacje 2009”, Targi Złoto Srebro Czas, Warszawa, 2009; III Miejsce w Ogólnopolskim Konkurs Biżuterii Artystycznej „Prezentacje 2013” oraz „Prezentacje 2006”, Targi Złoto Srebro Czas, Warszawa, 2013, 2006.

 

 

Natlia Piotrowska-Grochoła

Natalia Piotrowska-Grochoła

 

Natalia Piotrowska-Grochoła – mieszka w Chorzowie, gdzie od 2012 r.prowadzi firmę TRIMENTI specjalizującą się w szkoleniach dla branży jubilerskiej. Zajmuje się również projektowaniem biżuterii. Jej autorskie projekty możemy podziwiać obok prac Dawida.

 

 

 FOTORELACJA Z WERNISAŻU (21.07.2017r.)

 

 

k

 

d

 

d

 

x

 

x

 

x

 

x

 

x

 

x

 

x

 

 


 

 

Performance – instrukcja obsługi

 

Wieczór pierwszy: HISTORIE OPOWIADANE

 

 

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Artystycznych i Kulturalnych NETCETERA oraz Galeria Sztuki w Legnicy serdecznie zapraszają na pierwsze spotkanie Historie opowiadane, organizowane w ramach projektu „Performance – instrukcja obsługi”, które odbędzie się w najbliższy piątek, 2 czerwca o godz. 18:00 w Galerii RING (Rynek 12).

 

W programie: performance w wykonaniu Ewy Zarzyckiej i Tomasza Szramy, pokaz filmu Remis Andrzeja Mary oraz dyskusja z udziałem Dariusza Fodczuka, Ewy Zarzyckiej, Tomasza Szramy, Jolanty Ciesielskiej i Zbigniewa Kraski.

 

„Performance – instrukcja obsługi” jest pierwszym projektem performatycznym w Legnicy, dlatego tym goręcej zachęcamy do uczestnictwa w nim!

 

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

 

Foto relacja:

 

 

 

--------

 

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Artystycznych i Kulturalnych NETCETERA oraz Galeria Sztuki w Legnicy serdecznie zapraszają na pierwsze spotkanie pn. Historie opowiadane, organizowane w ramach projektu „Performance – instrukcja obsługi”, które odbędzie się w najbliższy piątek, 2 czerwca o godz. 18:00 w Galerii RING (Rynek 12).

Projekt „Performance – instrukcja obsługi” jest cyklem prezentacji i wystaw poświęconych problematyce performance, ujętych w czterech odrębnych blokach tematycznych: "historie opowiadane", "performance i nowe technologie", "ciało", "rytm i struktura". Na poszczególne odsłony cyklu składać się będą: performance wykonywany na żywo przed zgromadzoną publicznością, autoprezentacja artysty wraz z komentarzem do własnej twórczości, dyskusja moderowana przez prowadzącego spotkanie oraz pokazy wideo, prezentujące dokumentację performance'ów. Projekt podsumuje katalog dokumentujący jego przebieg oraz wystawa wszystkich artystów biorących udział w całym cyklu.

W programie I bloku HISTORIE OPOWIADANE: performance w wykonaniu Ewy Zarzyckiej i Tomasza Szramy, pokaz filmu Remis Andrzeja Mary oraz dyskusja z udziałem Dariusza Fodczuka, Ewy Zarzyckiej, Tomasza Szramy, Jolanty Ciesielskiej i Zbigniewa Kraski.

Jolanta Ciesielska - krytyk i historyk sztuki, kurator wystaw, członkini jury przeglądów i konkursów malarstwa, m.in. Biennale Malarstwa Bielska Jesień, legnickiego OPMM PROMOCJE. Kurator II Międzynarodowego Biennale Sztuki, Łódź Art Center 2006. Autorka wielu tekstów krytycznych o sztuce, publikacji krytycznych, jak i podręczników szkolnych.

Małgorzata Dancewicz - absolwentka Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego (studia magisterskie). Obecnie doktorantka na kierunku kulturoznawstwo w zakresie performatyka na Uniwersytecie Wrocławskim. Autorka tekstów i scenariuszy performansów, kuratorka projektów performatywnych, prowadzi również działalność naukową. Kształciła się wokalnie, między innymi pod kierunkiem Olgi Szwajgier. Jej zainteresowania twórcze koncentrują się wokół związków sztuki performans i nowych technologii oraz wpływu audiowizualności na rozwój sztuk performatywnych. Swoje sceniczne oraz naukowe działania prezentowała między innymi w ramach Wrocław Industrial Festival, Gender Music Voice w Institut für Musikwissenschaft w Wiedniu i w wielu innych.

Dariusz Fodczuk - absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie; jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów performance w Polsce. Zajmuje się także rzeźbą, malarstwem, sztuką wideo oraz działalnością kuratorską. Współorganizator Międzynarodowego Festiwalu Sztuki "Interakcje" organizowanego w Piotrkowie Trybunalskim, a także organizator bielskiej edycji "Interakcji" i kurator bloku performance Międzynarodowego Festiwalu „Global Communication” w Centrum Kultury Elektrownia (Radom 2009 r.). Był pomysłodawcą i kuratorem Bielskiego Festiwalu Sztuk Wizualnych w Bielsku Białej, zorganizowanego przez Galerię Bielską BWA (2007).

Zbigniew Kraska – absolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim i muzeologii (historia sztuki) na Uniwersytecie Jagiellońskim, od 1998 r. dyrektor Galerii Sztuki w Legnicy (wcześniej dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaworze i wicedyrektor Muzeum Archeologicznego we Wrocławiu), kurator wystaw, autor tekstów krytycznych.

Andrzej Mara - student Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie, artysta-performer.

Tomasz Szrama - absolwent ASP we Wrocławiu. Od 1996 r. mieszka w Helsinkach w Finlandii. Szrama stosując metody performance działa na pograniczu kilku obszarów sztuki, m.in. fotografii, wideo i sztuki żywej. Performance’m, który ostatecznie zdominował kierunek jego praktyki artystycznej, zajmuje się od 1995 r. Charakterystyczną cechą jego twórczości jest wykorzystywanie widzów, aktywne uczestnictwo publiczności i improwizacja. Tego rodzaju strategia osadza jego wystąpienia w tradycji sztuki performance, rozumianej jako dyscyplina procesualna, gdzie istotny jest sam moment kreacji. Artysta często stawia się w trudnych i niedorzecznych sytuacjach. Szrama podejmował próbę samobójczą przez powieszenie się przy pomocy balonów napełnionych helem, przeleciał samolotem pasażerskim z własnym spadochronem i stał na zatłoczonej weneckiej ulicy całkowicie unieruchomiony za pomocą gipsu. Ważnym motywem jego prac jest podróż, zaufanie w relacjach międzyludzkich i wpisana we wszystkie akcje możliwość osobistej porażki. Szrama regularnie zapraszany jest jako artysta performance na festiwale artystyczne. Prezentował performance w Europie, Azji i obu Amerykach. Od 2005 organizuje prezentacje sztuki performance. Pracuje jako producent, organizator i kierownik techniczny działań artystów w ramach HIAP– Helsinki International Artist Programme.

Ewa Zarzycka – absolwentka Katedry Grafiki Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby PWSSP (obecnie ASP) we Wrocławiu, 1973-78; od 2008 r. wykładowczyni na Wydziale Malarstwa i Rzeźby ASP we Wrocławiu; artystka performance, twórczyni rysunków i instalacji. Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków, Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, Stowarzyszenia Festiwal Brunona Schulza.

Koordynatorzy i kuratorzy cyklu: Małgorzata Dancewicz, Dariusz Fodczuk

 

 

 


 

 

 

Legnickie środowisko plastyczne poniosło kolejną stratę.

W dniu 5 lipca 2017 r. odeszła od nas

Aleksandra Frydrychowicz-Zając,

artystka malarka, aktywna uczestniczka Wystaw Plastyki Zagłębia Miedziowego.

 

 

Msza św. odbędzie się 7 lipca (piątek) o godzinie 9.30 w Kaplicy Cmentarnej w Legnicy,

po niej nastąpi ceremonia pogrzebowa.

 

Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i bliskim.

Zbigniew Kraska - dyrektor Galerii Sztuki w Legnicy, wraz ze współpracownikami.

 

 


 

Legnickie środowisko plastyczne poniosło kolejną stratę.

 

 

Edward Rogala

 

 

W dniu 6 lutego 2017 r. odszedł od nas Edward Rogala, artysta, malarz, aktywny uczestnik Wystaw Plastyki Zagłębia Miedziowego.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i bliskim.

Msza św. odbędzie się 10 lutego (piątek) o godzinie 11.30 w Kaplicy Cmentarnej w Legnicy, po niej nastąpi ceremonia pogrzebowa.

 

Zbigniew Kraska - dyrektor Galerii Sztuki w Legnicy, wraz ze współpracownikami.

 

 Legnickie środowisko plastyczne poniosło dotkliwą stratę.

 


 

 

Edward Mirowski

  

W dniu 12 stycznia 2017 r. odszedł od nas Edward Mirowski, wielki artysta, wspaniały malarz,  aktywny uczestnik Wystaw Plastyki Zagłębia Miedziowego, przyjaciel.

 Będzie go nam brakowało.

 Składamy wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim.

 Zbigniew Kraska, dyrektor Galerii Sztuki w Legnicy, wraz ze współpracownikami.

 

Msza żałobna za śp. Edwarda Mirowskiego odbyła się 17 stycznia 2017 r., o godz. 13.00

w Kościele rzymskokatolickim pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy (ul. gen. W. Sikorskiego 1) 

 Edward Mirowski

 

Pod menu


Aktualności

 

OFICJALNA STRONA LFS

 

KOLEKCJA

 

  

 


 

Aktualności