Księgarnia


Zapraszamy do zapoznania się ze zbiorem wydawniczym Galerii Sztuki w Legnicy.

 

Granice srebrnych przestrzeni...

Katalog, w którym znajduje się zestawienie najciekawszych propozycji powojennej biżuterii, katalog opatrzony wyczerpującym komentarzem o trendach designerskich.

Wydawnictwo prezentuje prace z zakresu polskiej biżuterii powojennej, pochodzące z kolekcji znanej polskiej krytyczki, historyka sztuki, autorki wielu publikacji, studiów oraz artykułów do katalogów wystaw, pani prof. dr hab. Ireny Huml.
---------------------------------------------
Cena katalogu: 35 zł (+koszt wysyłki)

katalog: miękka oprawa, 73 strony

galeria@galeria.legnica.pl

tel.: 76 862 09 10; 76 862 069

 

 


ARS ARGENTUM, Irena Huml 

Katalog jest zbiorem najważnieszych publikacji prof. dr hab. Ireny Huml od lat 50 do współczesności. Są to teksty zarówno dotyczące wystaw biżuterii artystycznej, jak i prezentujace sylwetki najznamienitszych polskich twórców biżuterii. Publikacja zilustrowana jest reprodukcjami prac artystów wymienionych w tekstach prof dr hab. Ireny Huml. 

---------------------------------------------------

Cena katalogu: 30 zł (+koszt wysyłki)

katalog: miekka oprawa, 162 strony

galeria@galeria.legnica.pl

tel.: 76 862 09 10; 76 862 069


Zbiór katalogów do wystaw prezentowanych na Legnickim Festiwalu SREBRO

Legnicki Festiwal SREBRO to jedna z najważniejszych imprez kształtujących życie kulturalne regionu i budujących jego wizerunek na forum międzynarodowym. W jego ramach co roku wiosną odbywa się kilkanaście wystaw i innych wydarzeń towarzyszących. Do Legnicy przyjeżdża wielu znanych i cenionych gości z Polski i z całego świata. Wyjątkowość tej imprezy wynika zarówno z długości tradycji, skali wielkości, jak i wartości artystycznych. Wiodącym wydarzeniem SREBRA jest Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej, co roku opatrzony innym tytułem i cykle wystawiennicze: Srebrne Szkoły, Sylwetki Twórców, Debiuty, Holownia. Podczas kulminacji festiwalu w majowy weekend mają miejsce także inne wystawy oraz happeningi i plenerowe akcje plastyczne, warsztaty, spotkania z artystami, pokazy i projekcje, koncerty, a także sesja naukowa.

 

> Oferta wydawnicza 23. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej KLASYKA [LINK]

Katalogi z roku 2014

 

 

> Oferta wydawnicza 22. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej BUNT [LINK]

Katalogi z roku 2013

 

 

Pod menu


Aktualności

 

OFICJALNA STRONA LFS

 

KOLEKCJA

 

  

 


 

Aktualności