Zapowiedzi

 

 

_____________________________________________________________________________________________

 

 Zapraszamy wszystkich serdecznie do odwiedzenia Galerii Sztuki  w okresie letnim, oto co szykujemy dla Was w miesiącach czerwiec - lipiec 2016r. 

 

 

 Działania realizowane w ramach Otwartej Pracowni Sztuki.

 


Otwarta Pracownia Sztuki działająca przy legnickiej Galerii Sztuki zaprasza na bezpłatane i otwarte warsztaty plastyczne. Galeryjne środy pod znakiem twórczości dzieci i młodzieży, wciąż mają wolne miejsca! W czerwcu spotykamy się  w godz. 15.00 - 18.00 w naszej siedzibie przy ul. Szkolnej 7.  Zajęcia są bezpłatne, my zapewniamy materiały plastyczne, wy zabezpieczcie swoje ubrania!

 

08.06 (środa), godz.: 15:00 - 18:00 - Czarno-białe - Linoryt  

22.06 (środa), godz.: 15:00 - 18:00 - Lustrzane odbicie -  monotypia

29.06 (środa), godz.: 15:00 - 18:00 - Abstrakcja - malarstwo na szkle

 

Zapraszamy również do zorganizowanego oglądania wystaw prezentowanych w Galerii Sztuki oraz Galerii Ring. Po wcześniejszym telefonicznym umówieniu pod numerem telefonu: (76) 862-09-10 możliwe jest bezpłatne oprowadzenie kuratorskie po wystawach (różnych grup wiekowych).

 

_____________________________________________________________________________________________

 

Wystawa Joanny Zemanek: Wystapił błąd 

 

Teremin: 23.06 - 17.07.2016 r.

Wernisaż: 23.06.2016 godz.: 18:00 

Ekspozycja: Galeria Sztuki, Pl. Katedralny 1

Wstęp wolny 

 

Wystawa absolwentki Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie, adiunkti Katedry Interdyscyplinarnej w III Pracowni Interdyscyplinarnej Tkaniny Artystycznej prof. Lilli Kulki. Powstałe na przestrzeni ostatnich dwóch lat prace poruszać będą tematykę współczesnych doświadczeń "żeńskości" i odnoszą się do osobistych doświadczeń artystki, jej wspomnień z dzieciństwa, jak też tradycji, w której została wychowana. Pokaz obejmować różnorodne techniki od tradycyjnego obrazu poprzez instalację "site-specific" po projekcje slajdów i filmów wideo. 

 

_____________________________________________________________________________________________

 

 Wystawa: Od Rubęsa do Picasa czyli historia sztuki według Tomasza Brody  

 

Termin: 17.06 - 10.07.2016r.

Wernisaż: 17.06. godz.: 19:00

Ekspozycja: Galeria Ring (Rynek 12)

Wstęp wolny 

 

"Od Rubęsa to Pikasa" to nowy projekt Tomasza Brody, którego tytuł stanowi żartobliwą aluzję do wystaw wielkich mistrzów. Artysta od kilku lat tworzy prace nawiązujące do światowych "arcydzieł", prowadząc z nimi twórczy dialog. W miejscu tradycyjnego malarskiego medium pojawiają się tutaj przedmioty coddziennego użytku, gąbki, butelki, kable, rajstopy. Rekonstruując z nich ikoniczne dla historii sztuki obrazy, artysta powraca, "na swój sposób" do swoich wielkich poprzedników.  

Tomasz Broda urodzony w 1967 r. w Kaliszu. Absolwent Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, gdzie otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni projektowania graficznego prof. Jana Jaromira Aleksiuna w 92 r. Zajmuje się  rysunkiem, ilustracją książkową i prasową, scenografią. Publikował m. in. w "Gazecie Wyborczej", "Rzeczypospolitej", "Przekroju", "Odrze".

 


Aktualności

 

OFICJALNA STRONA LFS

 

KOLEKCJA

 

    

 


 

Aktualności