Zapowiedzi

 

 

_____________________________________________________________________________________________

 

 Zapraszamy wszystkich serdecznie do odwiedzenia Galerii Sztuki  w okresie letnim, oto co szykujemy dla Was w miesiącach lipiec - sierpień 2016r. 

 

 

Sebastian Krok „Eus Deus Kosmateus” 

 

Malarstwo Sebastiana Kroka to próba ucieczki od zastanej rzeczywistości – od ekstremalnego konsumpcjonizmu, chorobliwej rywalizacji, głębokich podziałów społecznych, tyranii religijnej i korporacyjnej. Czy możemy dokonać rejterady z tej zmanipulowanej rzeczywistości, gdzie korporacje sprowadzają człowieka do roli baterii zasilającej ich rozwój? – pyta Krok retorycznie. I sam sobie odpowiada: Możemy jedynie być spostrzegawczy i myśleć. A poprzez sztukę wyłapywać pęknięcia, wytworzone w społecznej świadomości. I pozwolić sobie czasem na popadnięcie w obłęd. Może to właśnie w szaleństwie kryją się resztki wolności… Krok wytworzył unikalny język wizualny, którym komunikuje się z odbiorcą, usiłując wyrąbać w jego świadomości wolność. W tym celu używa wielu mediów, a przekraczając ich ramy, włącza w obszar swojego działania przestrzeń.

BIO: Sebastian Krok to urodzony w 1985 r. artysta malarz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2014r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Przestrzeni Malarskiej Leona Tarasewicza.Jest zdobywcą kilku nagród i wyróżnień, m.in. nagrody głównej na Pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Pięknych i Design'u FISAD 2015 w Turynie. Wystawa w legnickiej Galerii Sztuki jest realizacją Grand Prix, którą otrzymał w konkursie w ramach Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych Promocje 2015

 

Aleksandra Supińska "REwitalizacje"

 

Motywem przewodnim drugiej z wystaw jest architektura, a konkretnie starannie wybrane przez artystkę, jedne z najbardziej charakterystycznych dla danego miasta budowle. Supińska w swoich pracach próbuje docenić kunszt architektów, których również uważa za artystów. Izoluje ich dzieła z normalnie otaczającego je miejskiego krajobrazu, przetwarza, nadaje im nową funkcję i tym samym swoiście je rewitalizuje. Supińska wykonuje swoje prace bez użycia technik komputerowych, a płaska, zdecydowana kolorystyka grafik i wielkomiejskie skojarzenia przywodzą na myśl dokonania sztuki popularnej. Jej zrewitalizowane obiekty to znane budowle m.in. w Sewilli, Lizbonie, Osace, odarte jednak z kontekstu, w jakim faktycznie istnieją, a tym samym ze skojarzeń, jakie powszechnie wywołują. Wystawa prezentuje nowe, subiektywne, intymne niemal spojrzenie na znane elementy wielkomiejskiego krajobrazu, nadaje im nowe znaczenia, próbuje je ożywić w świadomości odbiorcy.

BIO: Urodzona w 1989 r. Supińska jest absolwentką Wydziału Grafiki na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom magisterski z wyróżnieniem dziekańskim w 2014). Do tej pory jej prace były pokazywane na wielu wystawach zbiorowych, również za granicą - w Hiszpanii i Rumunii. REwitalizacje to natomiast trzecia w jej dorobku wystawa indywidualna, po Metropolitanach w 2011 i Wystawie Indywidualnej Grafik w 2013. 

 

Wystawę „ Eus Deus Kosmateus  będzie można oglądać od 20 lipca do 14 sierpnia w Galerii Sztuki, natomiast „REwitalizacje” dostępne będą dla zwiedzających w dniach od 13 lipca do 7 sierpnia w Galerii Ring. Wernisaże obu wystaw odbędą się w dniu 29.07. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Zapraszamy!

 

 

 

 


Aktualności

 

OFICJALNA STRONA LFS

 

KOLEKCJA

 

    

 


 

Aktualności