Zagłębie Miedziowe

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z tablicami przedstawiającymi historię

Wystaw Plastyki Zagłębia Miedziowego w latach 1970-2015 r. Oglądaj ... (LINK).

 

TABLICE (LINK)

 

 


Znamy zwycięzców XXVII Wystawy Plastyki Zagłębia Miedziowego!

 

W wystawie wzięło udział 67 artystów, którzy zgłosili 188 prac.

Po zapoznaniu się z wszystkimi dziełami, jury postanowiło przyznać następujące nagrody (LINK)

 

 


 

 

To już prawie pół wieku ...

 

W maju 1970 roku w Muzeum Miedzi w Legnicy odbyła się największa od zakończenia wojny publiczna prezentacja prac współczesnych artystów plastyków. Jeśli uznać ten pokaz za materialne potwierdzenie istnienia środowiska plastycznego w mieście i okolicach, to oznacza, że powstawało ono przez całe pierwsze powojenne ćwierćwiecze (1945-1970). I rzeczywiście, nie był to krótki i intensywny proces (czytaj więcej... link).

 


 

XXVII WYSTAWA PLASTYKI ZAGŁĘBIA MIEDZIOWEGO

 

O Wystawie:

Wystawa Plastyki Zagłębia Miedziowego to organizowany przez Galerię od 45 lat cykliczny przegląd twórczości artystów plastyków regionu Zagłębia Miedziowego. Przegląd ma charakter konkursowy, najlepsze prace zostaną nagrodzone. Celem XXVII Wystawy Plastyki Zagłębia Miedziowego jest prezentacja najnowszych dokonań artystów związanych z regionem i konfrontacja postaw twórczych, integracja środowiska plastycznego, popularyzacja lokalnej sztuki współczesnej wśród mieszkańców regionu i jej promocja poza nim, a także dokumentacja aktualnego stanu sztuki poprzez wydanie katalogu towarzyszącego wystawie.

 

Tegoroczna edycja XXVII Wystawy Plastyki Zagłębia Miedziowego [LINK]

 

Nowość:

Z uwagi na rozwój technologii cyfrowych i popularność nowych mediów sztuki oraz łatwe i powszechne ich wykorzystanie dla zademonstrowania (manifestacji) indywidualnej wrażliwości i kreatywności organizatorzy WPZM postanowili poświęcić tej dziedzinie twórczej odrębną, autonomiczną ekspozycję. Zaproszenie do udziału w fotograficzno-filmowej odsłonie WPZM skierowane jest do osób, które mieszkają na terenie Zagłębia Miedziowego.

Fotograficzno-filmowa edycja WPZM [LINK]

 

Karol Budrewicz

 

Link do galerii zdjęć osób zakwalifikowanych do wystawy

 

 

Pod menu


Aktualności

 

OFICJALNA STRONA LFS

 

KOLEKCJA

 

  

 


 

Aktualności