Wystawy towarzyszące

 

XXVII Wystawa Plastyki Zagłębia Miedziowego

Ekspozycja: Galeria Sztuki, Plac Katedralny 1, Galeria Ring (Rynek 12)

Wernisaż: (piątek) 16.10.2015, godz. 18:00 w Galerii Sztuki

 

Kulminacja, rozdanie nagród: (piątek) 16.10.2015r.,

godz.: 19:15 w Holu Starego Ratusza – Teatr Modrzejewskiej, (Rynek 39)

 

Wystawa czynna: 2– 31.10.2015 r.

 

Wstęp wolny

 

Wystawa Plastyki Zagłębia Miedziowego to organizowany przez Galerię od 45 lat cykliczny przegląd twórczości artystów plastyków regionu Zagłębia Miedziowego. Przegląd ma charakter konkursowy, najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Celem XXVII Wystawy Plastyki Zagłębia Miedziowego jest prezentacja najnowszych dokonań artystów związanych z regionem, przegląd postaw twórczych, integracja środowiska plastycznego, popularyzacja lokalnej sztuki współczesnej wśród mieszkańców regionu i jej promocja poza nim, a także dokumentacja aktualnego stanu sztuki poprzez wydanie katalogu towarzyszącego wystawie.

 


 

FOTO i multimedia

Ekspozycja: Hol Starego Ratusza – Teatr Modrzejewskiej, (Rynek 39)

Wernisaż: (piątek) 16.10.2015, godz. 19:00

 

Kulminacja, rozdanie nagród: (piątek) 16.10.2015r., godz.: 19:15

 

Wystawa czynna: 2– 31.10.2015 r.

 

 

Wstęp wolny

 

Wystawa Foto i Multimedia jest autonomiczną częścią jubileuszowej edycji WPZM, poświęconą nowym mediom sztuki, wykorzystujących techniki fotograficzne (fotografia, film, video, audio-performance, multimedia). Zaproszenie do udziału w tym konkursie skierowano zarówno do dyplomowanych profesjonalistów, jak i praktyków amatorów zamieszkałych na terenie Zagłębia Miedziowego.

 


 

Grupa Zamek : 45 lat później

Ekspozycja: Zamek Piastowski

 

Wernisaż: (piątek) 16.10.2015, godz. 17:00

 

Wystawy czynne: 8 – 31.10.2015 r.

 

 

Wstęp wolny

 

Grupa Zamek 45 lat później jest retrospektywną ekspozycją organizowaną w ramach XXVII Wystawy Plastyki Zagłębia Miedziowego. Na wystawie prezentowane będą prace prof. Bronisława Chyły, Witolda Fiderkiewicza, Teresy Włodarczak oraz Tadeusza Wrońskiego, plastyków związanych ze Studium Nauczycielskim w Legnicy. Plastycy w 1970 roku z inicjatywy Prof. Bronisława Chyły zorganizowali pierwszy wspólny pokaz prac w Muzeum Miedzi, obecnie uznawany za pierwszą Wystawę Plastyki Zagłębia Miedziowego oraz za symboliczny początek narodzin życia plastycznego w Legnicy.

 


 

Maria KrólGrafika użytkowa

Ekspozycja: Zamek Piastowski

Wernisaż: (piątek) 16.10.2015, godz. 17:00

 

Wystawa czynna: 8 – 31.10.2015 r.

 

 

Wstęp wolny

 

Towarzysząca XXVII WPZM wystawa jest indywidualną ekspozycją znanej w Legnicy  autorki, absolwentki Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławcu, od blisko 40 lat zajmującej się malarstwem, rysunkiem i grafiką użytkową. M.Król swoje prace prezentowała na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych, m.in. w Legnicy i w Wuppertalu.

 


 

Renata MichajłowMalarstwo

Ekspozycja: Zamek Piastowski

 

Wernisaż: (piątek) 16.10.2015, godz. 17:00

 

Wystawa czynna: 8 – 31.10.2015 r.

 

 

Wstęp wolny

Renata Michajłow po raz pierwszy zaprezentuje indywidualnie swoje prace pod patronatem Galerii Sztuki. Artystka jest absolwentką Wydziału Pedagogiczno–Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, filia w Cieszynie oraz Policealnego Studium Reklamy w Katowicach. Swoje prace prezentowała na kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, kolażem, formami przestrzennymi, projektami, znakami graficznymi oraz fotografią. W jej twórczości dominują prace abstrakcyjne, inspirowane codziennymi wydarzeniami, wykonane najczęściej pastelami.

 


 

Małgorzata KorenkiewiczMalarstwo

Ekspozycja: Zamek Piastowski

Wernisaż: (piątek) 16.10.2015, godz. 17:00

 

  

 

Wystawy czynne: 8 – 31.10.2015 r. 

 

Wstęp wolny

 

Małgorzata Korenkiewicz jest znaną w kraju artystką, wielokrotnie wystawiającą swoje prace w Legnicy. Pochodząca z Jawora absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu  jest autorką kilkunastu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Artystka zajmuje się  malarstwem sztalugowym i ściennym oraz na jedwabiu, jest również autorką filmów krótkometrażowych i projektantką kostiumów. Od 2001 r.  rzeźbi w lodzie i śniegu, corocznie otrzymując nagrody na prestiżowych międzynarodowych konkursach. Od 2008 r. zajmuje się także tworzeniem wielkich projektów z piasku.

 

 


 

Życie plastyczne Zagłębia Miedziowego 1945-2015

Ekspozycja plenerowa  przed Galerią Sztuki

 

Wystawy czynne:  6 – 31.10.2015 r.

 

 

Wstęp wolny

 

Życie plastyczne Zagłębia Miedziowego 1945-2015 – planszowa ekspozycja (fotografie, dokumenty) przypominająca dotychczasowe edycje WPZM jako przejaw miejscowego życia artystycznego.

 Seminarium: „Tak daleko, tak blisko. Geografia sztuki w dobie globalizacji.”

Termin: 16.10.2015 r., godz.: 9:30

Miejsce: Hotel Qubus, ul. Skarbowowa 2

 

Wstęp wolny

 

 

Przedmiotem seminarium będą rozważania na temat roli, znaczenia i sytuacji współczesnego artysty wizualnego w aktualnej rzeczywistości społecznej, politycznej i ekonomicznej. W szczególności interesuje nas sytuacja sztuki i artystów tworzących z dala od centrów sztuki, czyli na tzw. prowincji. Czy w dobie Internetu, łatwości podróżowania i globalizacji geograficzna lokalizacja (artysty i galerii służących promocji sztuki) ma znaczenie dla rozpoznania i recepcji indywidualnej twórczości? Czy sztuka współczesna jest już tylko produktem globalizacji i funkcją rachunku ekonomicznego?  Czy w ogóle sztuka (też: artyści) jest jeszcze współczesnemu człowiekowi potrzebna? Jak rysuje się jej przyszłość? Czy „profesja” artysty wkrótce zaniknie, a pozostaną już tylko projektanci? Jesteśmy zainteresowani pozyskaniem odpowiedzi na te i podobne pytania, dotyczące obecnej kondycji i perspektyw współczesnego artysty, rynku sztuki i instytucji promujących sztukę. Chcemy zastanowić się nad współczesnymi strategiami artystycznymi, celami i potrzebami artystów, możliwymi formami integracji środowiska, jego pozycją w społecznościach lokalnych i relacjach z mecenatem i władzą, oraz nad systemem organizacji, zarządzania i promocji sztuki.

 


Aktualności

 

OFICJALNA STRONA LFS

 

KOLEKCJA

 

  

 


 

Aktualności